Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Uczniowie ZSP Nr 2 na Olimpiadzie Techniki Samochodowej

19 marca 2016 r. w Warszawie przy ul. Narbutta 84, w gmachu Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej odbyła się XVII Olimpiada Techniki Samochodowej.

Uczniowie ZSP Nr2 podczas Olimpiady Techniki Samochodowej Olimpiada ma zasięg ogólnopolski i jest dofinansowana przez Ministra Edukacji Narodowej, który jest jej partnerem. Organizatorami są również: redakcja miesięcznika „Auto Moto Serwis” , Wydawnictwa Komunikacji i Łączności „WKŁ”, Politechnika Warszawska wraz z liczną grupą sponsorów z branży motoryzacyjnej. Finaliści i laureaci olimpiady są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe i mają łatwiejszy dostęp na studia politechniczne. W trakcie olimpiady jest oceniana wiedza z zakresu: podstaw konstrukcji maszyn, budowy pojazdów samochodowych, diagnozowania i naprawy zespołów oraz układów pojazdów samochodowych, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony środowiska.

Uczniowie ZSP Nr2 podczas Olimpiady Techniki SamochodowejPrzedmiotem olimpiady, był zestaw 40 pytań testowych wraz z zadaniami obliczeniowymi obejmujących wiedzę podstawową oraz specjalistyczną. Poziom trudności poszczególnych zadań był zróżnicowany, co znajdowało odzwierciedlenie w wagach punktowych.
Wysoką wiedzą z zakresu motoryzacji, bezpieczeństwa ruchu drogowego, wykazali się uczniowie ZSP Nr 2 w Kępnie: Adam Cecota, Maciej Czekała, Filip Pawelce, którzy pod opieką mgr inż. Macieja Wieczorka uzyskali wysokie wyniki.

Uczniowie ZSP Nr2 podczas Olimpiady Techniki SamochodowejKonkurencja była bardzo silna, gdyż w Olimpiadzie uczestniczyło 179 szkół z całej Polski i 528 uczniów. Uczniowie mieli również możliwość zapoznanie się z ofertą edukacyjną uczelni, zwiedzania różnych ciekawych laboratoriów Politechniki, jak również samej Warszawy.

Uczniowie ZSP Nr2 podczas Olimpiady Techniki SamochodowejUczniowie ZSP Nr2 podczas Olimpiady Techniki SamochodowejCelem Olimpiady jest upowszechnianie i pogłębianie wiedzy z szeroko pojętej techniki samochodowej oraz szlachetna rywalizacja pomiędzy uczniami jak również pozytywne kształtowanie zainteresowań młodych ludzi co w przyszłości zaowocuje świetnie wykształconymi specjalistami.

Uczniowie ZSP Nr2 podczas Olimpiady Techniki Samochodowej zwiedzają Warszawę

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Sukcesy sportowe uczniów z Gminy Trzcinica
Trzcinica: Sukcesy sportowe uczniów

W marcu uczniowie Szkoły Podstawowej w Trzcinicy odnosili sukcesy na szczeblu powiatu w grach zespołowych. 02 marca 2016r. dziewczęta w...

Zamknij