Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

ZSP Nr 2: Uczniowie pojechali na Polagra Premiery 2018

W dniu 18 stycznia 2018 roku grupa uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie uczących się zawodów rolniczych: technik agrobiznesu i rolnik z klasy I TB, II TA, III TC i 3e wzięła udział w wycieczce dydaktycznej na siódmą już edycję Targów POLAGRA-PREMIERY w Poznaniu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERATargi POLAGRA-PREMIERY dedykowane są m. in. właścicielom gospodarstw rolnych, przedstawicielom handlu, a także uczniom kierunków rolniczych. Poznań przywitał nas ładną słoneczną pogodą. Podczas wycieczki mieliśmy okazję zapoznać się z innowacyjnymi rozwiązaniami i hitami sprzedażowymi na nowy sezon, które po raz pierwszy w naszym kraju zostały pokazane właśnie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Podczas siódmej edycji Międzynarodowych Targów Rolniczych POLAGRA-PREMIERY w jednym miejscu i czasie można było porównać ofertę z zakresu m.in.: maszyn i urządzeń rolniczych wykorzystywanych do transportu, uprawy gleby, nawożenia, ochrony i pielęgnacji roślin, siewu, sadzenia, zbioru płodów rolnych i narzędzi ręcznych. Wśród wystawców nie zabrakło firm mających w swojej ofercie nasiona, środki ochrony roślin, czy nawozy. Swoje portfolio prezentowali również przedstawiciele, którzy oferują asortyment z zakresu budownictwa wiejskiego, wyposażenia stanowisk dla zwierząt, sprzętu zootechnicznego, weterynaryjnego oraz aparatury kontrolno-pomiarowej. Właściciele gospodarstw, pasjonaci, hodowcy czy osoby spragnione nowinek technologicznych mogły zapoznać się również z artykułami z kategorii bezpieczeństwa i higieny pracy, a także prasą branżową czy ofertą związków oraz stowarzyszeń.

IMG_5561 IMG_5563 IMG_5565Pierwszego dnia Targów w godz. 12.00-13.00 w Alei Lipowej odbyło się uroczyste otwarcia Targów POLAGRA-PREMIERY, połączone z galą wręczenia nagród: Złotych Medali Międzynarodowych Targów Poznańskich i nagród Acanthus Aureus.
Podczas targów 18 stycznia uczniowie mogli wziąć udział m. in. w konferencjach, wykładach i szkoleniach np.: Bioenergia w rolnictwie elementem gospodarki obiegu zamkniętego z debatą „Gospodarka obiegu zamkniętego: szansą dla rolnictwa?”, Jak zwiększyć efektywność przedsiębiorstwa realizowaną przez zespół wdrożeniowców firmy 4 Results, w pięciu różnych panelach: Jak skrócić wszystkie czasy realizacji w biurze i na produkcji – wstęp do metody Quick Response Manufacturing (QRM); QRM case studies – rewolucja krótkich czasów realizacji, czyli jak z 8 tygodni zejść do 3 tygodni i jednocześnie zwiększyć przychody o 20%; TPM – japońska strategia zarządzania parkiem maszynowym w realiach polskich firm; case study – poprawa efektywności linii produkcyjnych przy wykorzystaniu narzędzi TPM; Trening Wiedza Instruktaż (TWI) – czyli jak szybko i sprawnie wdrożyć nowych pracowników przy olbrzymiej rotacji na dzisiejszym rynku pracy;
Strategia jest dla Amatorów, Egzekucja (wdrożenie) dla Profesjonalistów, czyż nie? – czyli jak Sprzedaż współgra z Produkcją. Błędy krytyczne – tak sprzedaż traci zysk, Strefa precyzyjnego rolnictwa. Idea strefy polega na przybliżeniu odwiedzającym praktycznych rozwiązań z zakresu nowych technologii.
Zimowa pora to zmienna pogoda o czym mogliśmy się przekonać wychodząc z terenu Targów i wracając do domu. Poznań żegnał nas śnieżycą i silnym wiatrem powodującym zamiecie i utrudnienia w podróży. Opiekunami uczniów byli nauczyciele ZSP Nr 2 w Kępnie: Daria Brajer-Działak, Ewa Brajer i Jan Kokot.

Jan Kokot

IMG_5573 OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
DSCN1150
Trzcinica: Dzień Babci i Dziadka

20 stycznia 2018 roku ZERiI w Trzcinicy zorganizował Dzień Babci i Dziadka. Spotkanie rozpoczął występ Chóru Zespołu Szkół w Trzcinicy...

Zamknij