Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Znaleźli niewybuchy z okresu wojennego

W minionym tygodniu w lasach rychtalskich odnleziono niewybuchy z okresu wojny. Znalezisko zostało już zneutralizowane.

niewybuchyO nietypowym odkryciu, Komendę Powiatową Policji w Kępnie, powiadomił leśniczy tego regionu. Niewybuchy znaleźli pracownicy podczas prac przy sadzeniu lasu w rejonie leśnym w okolicy Sadogóry. Na miejsce znaleziska udał się patrol Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego, który potwierdził, że jest to sprawna amunicja od radzieckiego wielkokalibrowego karabinu maszynowego kaliber 12,7 mm z okresu II wojny światowej, w ilości około 50 sztuk. Znalezisko zostało zabezpieczone do czasu przyjazdu saperów z jednostki wojskowej w Brzegu.

Pozostałości okresu wojennego sa częstym okryciem na naszym terenie. Natrafić można na nie najczęściej podczas prac budowlanych, budowy sieci kanalizacyjnej lub wodociągowej. Pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa – nigdy samodzielnie nie bierzmy do rąk takiego znaleziska, nie ruszajmy i nie przemieszczajmy z miejsca na miejsce. O odkryciu natychmiast powiadommy policję!  

źródło: KPP Kępno

Updated: 18 kwietnia 2017 — 13:26
Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
policja
Bralin: Kierowcy i pasażerowie mieli szczęście

17 kwietnia br. w Bralinie doszło do groźnej kolizji drogowej. Dwa auta są niemal doszczętnie zniszczone. Kierowcy wyszli ze zdarzenia...

Zamknij