Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Nowy żłobek w gminie Kępno

Po raz kolejny gmina Kępno uzyskała środki z Programu „Maluch”.

Wniosek Gminy Kępno znalazł się na 8 miejscu listy rankingowej konkursu, wskutek czego otrzyma dofinansowanie na budowę oraz uruchomienie kompleksu żłobkowo – przedszkolnego w Hanulinie w wysokości 1 567 000 zł. Zaledwie 75 gmin w całej Polsce otrzymało dofinansowanie do budowy żłobków. 
Dwuetapowa wysoka ocena wniosku o dofinansowanie (I etap- Urząd Wojewódzki, II – etap Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej) zaowocowała przyznaniem dofinansowania w ramach Programu MALUCH 2015 przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej.
Wybudowany kompleks będzie przeznaczony na działalność 1 oddziału przedszkolnego i 2 oddziałów żłobkowych, z tym że do oddziałów żłobkowych będą uczęszczać dzieci w wieku 3-4 lat. Na dzień dzisiejszy mamy zatwierdzoną koncepcję rozbudowy szkoły w Hanulinie - poinformował Wiceburmistrz Artur Kosakiewicz. Ten obiekt do końca roku musi stanąć – dodał wiceburmistrz. 

koncepcja 5 str 1-9 (2)_Strona_5 koncepcja 5 str 1-9 (1)_Strona_2

koncepcja 5 str 1-9 (2)_Strona_3 koncepcja 5 str 1-9 (2)_Strona_6

Do budowy żłobka Gmina Kępno będzie musiała dołożyć ok 400 000 zł, natomiast stworzenie części przedszkolnej prawdopodobnie nie będzie mogło być dofinansowane z zewnątrz. Jednak jak poinformowała Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Funduszy Europejskich Małgorzata Frala – Kędzior będą podjęte starania w kierunku pozyskania środków na ten cel.

II Konferencja prasowa UMiG Kępno03 II Konferencja prasowa UMiG Kępno01

Dodatkowo po raz pierwszy zostanie uruchomiona instytucja dziennych opiekunów, na które gmina również otrzymała dofinansowanie. Jest to instytucja, która na naszym terenie jeszcze nigdy nie funkcjonowała. Polega to na tym, że jest możliwość finansowania opieki nad dziećmi do lat 3, wyłaniając w trybie konkursu otwartego, tak jak dla organizacji pozarządowych, osoby fizyczne, które będą sprawowały opiekę nad tymi dziećmi – powiedziała Małgorzata Frala – Kędzior. Oddział dziennego opiekuna zostanie uruchomiony od 1 września br. przy szkole podstawowej w Krążkowach.

Sukcesem niebywałym jest to, że to już trzeci projekt Programu „Maluch” w gminie Kępno – powiedział burmistrz Piotr Psikus. Otrzymane dofinansowanie pozwoli na niewątpliwa poprawę warunków edukacji najmłodszych w tej części gminy

Oprócz tego gmina Kępno w marcu pozyskała 344 tys w konkursie Maluch 2015 na bieżące utrzymanie Żłobka Dziecięca Kraina i Żłobka miejskiego w Kępnie.

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Spotkanie w sprawie budowy obwodnicy Kępna12
Rozpocznie się I etap budowy obwodnicy Kępna

Z inicjatywy minister Andżeliki Możdżanowskiej 22 maja br. odbyło się spotkanie, którego tematem była budowa obwodnicy Kępna w ciągu drogi...

Zamknij