Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Zjazd rodziny Balcerów

Czy z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach? Nie tylko! Udowodniła to rodzina Balcerów, która 12 lipca zorganizowała Spotkanie Rodzinne.

Zjazd rodziny BalcerówCzłonkowie rodu zjechali się z całej Polski i zza granicy – Niemiec, Norwegii. W sumie blisko 90 osób. Uroczystość, która odbyła się w agroturystyce w Kochłowach, poprzedziła msza święta w parzynowskim kościółku, w którą członkowie rodziny Balcerów również się włączyli. Samo spotkanie było kolejnym krokiem do zacieśniania rodzinnych więzów. W marcu tego roku powstał dziewięćdziesięciostronicowy Album, który jest zbiorem fotografii i opowieści z życia rodziny aż od 1883 roku.

ksiazka_balcerowrodzina_balcerow (2)rodzina_balcerowbalcerowie„Tworząc ten wyjątkowy album chcieliśmy spojrzeć jeszcze raz wstecz, na niezmienną przeszłość. Wrócić do korzeni i wspomnieć naszych przodków – tych dalszych i tych, których zdążyliśmy poznać, którzy byli nam bliscy. Historia naszej rodziny kryła przed nami wiele tajemnic i niesamowitych opowieści. Odkrywając je, można było poczuć powiew przeszłości i poznać trud wojennych czasów. Wiele mieliśmy łez wzruszenia i chwil zadumy, ale także wiele radości z odkrywania starych zdjęć, wspólnych rozmów i spotkań. To, co wydarzyło się podczas pracy nad tą książką przerosło nasze oczekiwania. Nikt nie spodziewał się jak bardzo może to wpłynąć na nasze relacje. Dla wielu z nas to była pierwsza okazja, żeby się poznać, dla innych, żeby się do siebie zbliżyć. Nasi pradziadkowie, dziadkowie i rodzice, którzy mimo, że nie są już z nami, zrobili wspaniałą rzecz – polepszyli nasze rodzinne relacje i sprawili, że czujemy dumę z tego kim jesteśmy i jaką mamy wspaniałą rodzinę. Ta książka jest nie tylko wspaniałą pamiątką, ale i lekcją o przeszłości”. Egzemplarz Albumu znajduje się w Muzeum Ziemi Kępińskiej im. TP Potworowskiego w Kępnie.

drzewo_rodz_balcerow1Na spotkaniu każdy mógł podziwiać również bardzo rozbudowane drzewo genealogiczne, które zostało przygotowane jako dodatek do Albumu. Oprócz jego prezentacji, wyświetlone zostały również zdjęcia z wycieczki do Skorogoszczy, w której wychowało się rodzeństwo Balcerów. Dzięki temu mogli po pięćdziesięciu latach zobaczyć, jak zmieniło się to miejsce. Wspólnym rozmowom, tańcom, śpiewom i zabawom nie było końca. Warto wciąż wierzyć w rodzinę, warto się szanować i spotykać. Tak często w obecnym pośpiechu i zgiełku zapominamy o lekcjach, które daje nam przeszłość i o tym, że to rodzina jest najważniejsza.

Julia Wypchło

zdjecia_balcerowzjazd_balcerow (2)

Reklama:

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Otwarcie drogi do łącznika S8
Bralin: Otwarcie drogi dojazdowej do węzła S8

22 lipca 2014 r., w samo południe miała miejsce uroczystość otwarcia drogi dojazdowej do węzła S8.  Wśród osób uczestniczących w...

Zamknij