Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Zebrania sołeckie w Gminie Trzcinica

W Gminie Trzcinica w dniach od 20 stycznia do 5 lutego 2015 r. odbyły się zebrania wyborcze do organów samorządów mieszkańców.

W trakcie zebrań wiejskich sołtysi przedstawili sprawozdania z działalności samorządu mieszkańców za okres upływającej kadencji 2011-2014.Najważniejszym punktem zebrań był wybór Sołtysów i członków Rad Sołeckich na kadencję 2015-2019.

Zebranie sołeckie w gminie Trzcinica

Zebranie sołeckie w Kuźnicy Trzcińskiej

Pierwsze zebranie odbyło się 20 stycznia w sali Domu Ludowego w Laskach, gdzie mieszkańcy wybrali Sołtysem Zygmunta Podejmę. 22 stycznia zebranie odbyło się w sali Domu Ludowego w Kuźnicy Trzcińskiej a Sołtysem pozostała Anna Bartkowiak. 26 stycznia mieszkańcy Aniołki Pierwszej na zebraniu w Domu Ludowym wybrali ponownie Sołtysem Ryszarda Gaze. 27 stycznia w budynku nr 18 w Pomianach odbyło się kolejne zebranie wiejskie podczas, którego Sołtysem został wybrany  Piotr Kaczmarzyk. W Smardzach zebranie odbyło się w sali Domu Ludowego 29 stycznia gdzie Sołtysem wybrany został Józef Gnacy. W niedzielę 1 lutego wybory odbyły się w Trzcinicy. Mieszkańcy podczas zebrania w Domu Ludowym swoje głosy oddali na dotychczasowego Sołtysa Krzysztofa Ostrowskiego. 3 lutego odbyło się spotkanie w Domu Ludowym w Piotrówce a Sołtysem pozostał  Leszek Gawiński. Ostatnie zebranie odbyło się w czwartek 5 lutego w Wodzicznej, gdzie mieszkańcy ponownie Sołtysem wybrali Tadeusza Tomalika.

Zebranie sołeckie w gminie Trzcinica

Zebranie sołeckie w Piotrówce

Podczas zebrań wiejskich obecni byli Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik, Przewodniczący Rady  Zdzisław Mikołajczyk, Sekretarz Gminy Renata Ciemny oraz Wiceprzewodniczący Rady Krzysztof Waloszczyk.
Zebrania były okazją do podsumowania minionej kadencji a sami zebrani stwierdzili, iż w każdym sołectwie wiele zostało wykonane. Omówiono także plany zamierzeń na 2015 rok i dalsze. Jak dodaje Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik; chciałbym serdecznie podziękować Sołtysom oraz Radom Sołeckim za cztery lata pracy na rzecz swoich społeczności. Gratuluję wyboru Sołtysom i poszczególnym Członkom Rad Sołeckich. Ze swojej strony deklaruje chęć i wolę współpracy w celu rozwoju każdej miejscowości Naszej Gminy. Zadań do wykonania jest jeszcze bardzo wiele chociaż widać już efekty poprzednich działań.

Reklama:

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Szkoła Podstawowa - Grębanin
Apel mieszkańców Grębanina

Publikujemy list mieszkańców i rodziców dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej w Grębaninie, w którym wyrażają swój sprzeciw wobec likwidacji placówki....

Zamknij