Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Zatrzymania dowodów rejestracyjnych w powiecie

W maju 2015 roku weszły w życie nowe przepisy drogowe utrudniające życie tzw. „piratom drogowym”.

Według tej nowelizacji za przekroczenie prędkości na terenie zabudowanym o ponad 50 km/h kierowcy mogą stracić prawo jazdy na 3 miesiące. Pirat przyłapany na kierowaniu pojazdem podczas trwania kary traci uprawnienia na kolejne trzy miesiące  a przy następnej kontroli prawo jazdy zostaje cofnięte przez starostę. Aby je odzyskać musi spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom ubiegającym się o prawo jazdy po raz pierwszy. Trzymiesięczny zakaz kierowania pojazdem to długi czas szczególnie gdy ktoś potrzebuje samochód codziennie np. dojeżdża do pracy.
Jak zaostrzenie przepisów drogowych wygląda w praktyce w naszym powiecie?
Według Komendy Powiatowej Policji w Kępnie do 23 listopada policjanci zatrzymali 22 dokumenty prawa jazdy. Dwa z nich zostały zatrzymane przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, podczas prowadzonej przez nich w pierwszej połowie października br. akcji z użyciem wideorejestratora. Podczas akcji „Znicz” KPP w Kępnie nie zanotowała przypadku tego rodzaju.
Jak przedstawia się sytuacja w porównaniu do poprzedniego roku?
Według Oficera Prasowego KPP w Kępnie sierż. Anny LubojańskiejTrudno mówić o tendencji wzrostowej lub malejącej, gdyż przepis funkcjonuje dopiero od 6 miesięcy i nie ma możliwości porównania go z rokiem ubiegłym. Prawdą jest jednak to, że publikujemy niemal każdą informację w tym zakresie, jako przestrogę dla kierowców, jako sygnał: „jedź spokojnie i bezpiecznie, zdejmij nogę z gazu”. Praktycznie wszystkie zatrzymania prawa jazdy miały miejsce w trzech punktach – Myjomice, Bralin i Słupia p. Bralinem. To również nie jest tajemnicą w podawanych do publicznej wiadomości ostrzeżeniach, a mimo wszystko kierowcy wciąż przekraczają przepisy – stwierdziła A. Lubojańska.

Zapewne efekty wprowadzenia nowych przepisów drogowych będziemy mogli określić po dłuższym czasie. Jak się okazuje piraci drogowi przyłapani na gorącym uczynku są sukcesywnie karani. Ma to być przestroga dla wszystkich ale najważniejsza jest poprawa bezpieczeństwa na naszych drogach.

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
susza
Trzcinica: oszacowano straty spowodowane suszą

Gminna Komisja d/s skutków suszy we współpracy z Urzędem Gminy w Trzcinicy przeprowadziła proces szacowania skutków suszy. W wyniku weryfikacji...

Zamknij