Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Zatrzymał nietrzeźwego

16 października do oficera dyżurnego KPP w Kępnie zadzwonił młody mężczyzna.

Powiadomił on, że jadąc autem drogą krajową nr 11, na terenie gminy Łęka Opatowska, zauważył citroena, którego kierowca nie do końca panował nad kierownicą. Citroen zjeżdżał na drugi pas ruchu i mógł powodować zagrożenie w ruchu drogowym. 20-latek z Osjakowa, zadzwonił na numer alarmowy, a następnie udał się za jadącym „wężykiem” citroenem. Kierowca citroena wkrótce zjechał na przydrożną stację paliw. Tam został zatrzymany przez zgłaszającego. Niebawem także dotarł w te okolice patrol mundurowych.
Okazało się, że kierowca citroena – 30-latek z gm. Łęka Opatowska, jest jest nietrzeźwy. Ma w wydychanym powietrzu ponad 2 promile alkoholu. Policjantom Wydziału Ruchu Drogowego usiłował wmówić, że autem nie miał zamiaru teraz jechać, chciał je zostawić na parkingu i udać się do domu na nogach. Kłamał również, że nie posiada przy sobie dokumentów i kluczyków do pojazdu, które miał przekazać rzekomemu kuzynowi.
Mężczyzna straci teraz uprawnienia do kierowania pojazdami na minimum 3 lata. Czekają go też bardzo wysoki, kilkutysięczne kary grzywny.

Opracowane na podstawie materiałów KPP w Kępnie

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
szkolenie-hiszpania-zsp1-kepno1
Szkoliły się w Hiszpanii

W ramach realizacji projektu „Erasmus+” dwie nauczycielki ZSP nr 1 w Kępnie wzięły udział w kursie językowym oferowanym i realizowanym...

Zamknij