Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Zaproszenie na V Planszostradę

Organizatorzy Kępiński Ośrodek Kultury oraz Kępiński Klub Gier Planszowych – Planszostrada pragną zaprosić wszystkich – małych i dużych – poszukujących rozrywki na najwyższym poziomie na V Kępiński Festiwal Gier Planszowych – Planszostrada.

Festiwal zaplanowany jest na 22 i 23 września tego roku w Szkole Podstawowej Nr 2 w Kępnie od 10:00 – 20:00 w sobotę oraz od 10:00 do 18:00 w niedzielę. Co ważne – wstęp na imprezę jest wolny.

Poniżej kilka ogólnych informacji o tegorocznej edycji. Bardziej szczegółowy harmonogram prześlemy w późniejszym terminie.
Nasze wydarzenie promuje spędzanie czasu bez komputera za to w towarzystwie prawdziwych międzyludzkich emocji! Każdy, kto odwiedzi Festiwal może bezpłatnie (tak jak w czytelni biblioteki) wypożyczyć grę i zagrać w nią z innymi gośćmi przy stoliku na sali. Wypożyczalnia i stoliki do grania będą mieściły się w sali gimnastycznej szkoły. Gwarantowana świetna zabawa i duży wybór gier spośród ponad 200 tytułów z naszej wypożyczalni. Program Festiwalu obejmuje także:
- konkursy (w tym eliminacje Mistrzostw Polski w grę Potwory w Tokio oraz Turniej Międzyszkolny), w których można wywalczyć wartościowe nagrody oraz codzienne losowanie gier planszowych,
- nowość: prelekcje oraz warsztaty o tematyce planszówkowej: Polskie Autorskie Karty – robienie gier na wesoło! oraz Gry karciane od kuchni (prowadzący: PAK Games, sobota, godz.14:00 oraz 17:00, Sala multimedialna / Turniejowa)

- nowość: sala RPG (dla fanów i osób zainteresowanych Role Playing Games) czyli gier fabularnych; będziemy prowadzili sesje dla nowicjuszy (i nie tylko) którzy chcieliby wkroczyć w świat przygody; udostępniamy salkę także dla grup zorganizowanych – zapisy prowadzi kolega na profilu RPG Planszostrada na Facebooku.
Pojawią się także: sklep z grami planszowymi, wydawnictwo Lupo Art Games prezentujące własną grę karcianą oraz inne atrakcyjne stoiska związane z kulturą, rozrywką i wolontariatem.
Nowoczesne gry planszowe, które pragniemy udostępnić odwiedzającym przeszły długą drogę od znanych wszystkim Chińczyka, Warcabów czy Monopoly. Pewne znane z nich mechanizmy typu losowość rzutów kostką czy też logika ruchu pionów są wykorzystywane w nowych grach. Mnogość i kombinacje nowych mechanik są tak liczne, iż zazwyczaj wywołują zdumienie u osób, które grały tylko w tytuły wcześniej wymienione. Dziś grę można znaleźć na niemal każdy temat i to nie tylko dla dzieci np. mamy grę o starożytnych cywilizacjach (7 Cudów Świata), o gotowaniu (polska Top Kitchen) oraz kilka gier o PRL czy o Zombie (!). Wymieniać można bez końca – to po prostu trzeba zobaczyć, dotknąć, zagrać!

Nie trzeba jednak obawiać się o brak doświadczenia czy nieznajomość zasad gier planszowych. Wolontariusze Planszostrady przez cały czas trwania imprezy są do dyspozycji – pomogą
w wyborze gry oraz wytłumaczą zasady prawie każdej pozycji z naszej pokaźnej biblioteki!
Z roku na rok Festiwal odwiedza coraz więcej gości. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 250 osób. Warto przybyć, aby zobaczyć jak działa magia planszówek.
Wszelkie informacje bieżące a także informacje o atrakcjach Festiwalu przedstawiamy
w specjalnie utworzonym wydarzeniu pn. V Kępiński Festiwal Gier Planszowych na naszej stronie „Planszostrada” na Facebooku.

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
gvjhvlgc
Sołecka Strategia Rozwoju Aniołki Pierwszej

7 września 2018 roku rozpoczęły się działania zmierzające do opracowania Sołeckiej Strategii Rozwoju Sołectwa Aniołka Pierwsza. Omówione zostały zasady organizacyjne dotyczące...

Zamknij