Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Co z boiskiem na os. Mściwoja?

W dniu 2 października br. odbyła się zwyczajna sesja Rady Miasta i Gminy Kępno. Była ona okazją do poruszenia na nowo tematu budowy boiska wielofunkcyjnego na osiedlu Mściwoja.

Sesja Rady Miasta i Gminy KępnoReprezentant mieszkańców os. Mściwoja odczytał w imieniu społeczności pismo podpisane przez 180 osób. Tłumaczył on, że wybudowanie boiska na osiedlu jest niezwykle ważną dla nich sprawą. Mogłoby ono służyć nie tylko dzieciom i młodzieży, ale wszystkim mieszkańcom.

Nie od dziś wiadomo, że na osiedlu Mściwoja młodzież i dzieci nie ma miejsca, na którym pożytecznie mogliby spędzać czas wolny. Projekt budowy boiska był już dużo wcześniej przedstawiony przez Radę Miejską, lecz do tej pory nie zrobiono nic w kierunku rozpoczęcia budowy upragnionego przez mieszkańców obiektu sportowego.

W odpowiedzi  na wniosek mieszkańców burmistrz Aniela Kempa odczytała pismo skierowana do Krzysztofa Dąbrowskiego, który również wcześniej składał zapytanie o wybudowanie boiska na osiedlu Mściwoja. Wyjaśniała w nim, że projekt budowy obiektu sportowego jest ujęty w planach inwestycyjnych, lecz na chwilę obecną są ważniejsze sprawy. Modernizację dróg oraz chodników postawiła jako priorytety i w miarę możliwości będzie się starała, aby budowa boiska wreszcie ruszyła.

Miejmy nadzieję, że obietnice burmistrz Anieli Kempa będą zrealizowane, tym bardziej, iż przedstawiony projekt znalazł już dawno swoje miejsce w planach budżetowych gminy. Mieszkańcy osiedla Mściwoja niecierpliwią się. Zobaczymy czy hasło na transparencie przyniesionym do ratusza: „Mama, tata i ja chcemy rozwijać się na naszym boisku” zachęci burmistrza do działania…

Boisko na os. Mściwoja - Kępno

Reklama:

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
repertuar Kina za Rogiem
Repertuar Kina za Rogiem

Kępińskie Kino za Rogiem prezentuje swój pierwszy repertuar filmów, które będzie można obejrzeć w październiku. Wstęp wolny !  

Zamknij