Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Zagrali muzycznie w grę miejską

W sobotnie popołudnie 17 października dzieci i młodzież z Bralina i okolic dostała po raz kolejny szanse uczestnictwa w grze miejskiej organizowanej przez stowarzyszenie ARTwarium. Tym ra-zem tematyka wydarzenia dotyczyła muzyki.

Próba odnalezienia zaginionych skrzypiec Stradivariusa, 50 uczestników, 7 drużyn, trzy godziny intensywnej rywalizacji, dobra i pouczająca zabawa oraz szczęśliwe zakończenie. Tak w wielkim skrócie można streścić wielki finał gry miejskiej w Bralinie. To już kolejne tego typu wydarzenie w naszym regionie zrealizowane przez młodzieżowe stowarzyszenie. „Był rok 1939. Sędziwy potentat zgromadził przy stole całą rodzinę. Za oknem słychać było wystrzały otaczającej miasto armii niemieckiej….Ostatnią moją miłością – tą której nikt mi nie odbierze – to moja muzyka. Tu przerwał i sięgnął po podłużny pakunek. Kiedy wydobył go na światło dzienne, przez sale przeszedł szmer. Tak – nie mylicie się – to mój Stradivarius. Odebrałem go tuż przed oblężeniem z depozytu w Muzeum Narodowym. Dziś mój wierny sługa Otto ukryje go na terenie mojego ukochanego miasta. Być może – kiedyś, gdy nasz kraj znów będzie wolny – któreś z Was je odnajdzie. Moim życzeniem, jest aby służyły polskim skrzypkom…” – tak zaczęła się wielka muzyczna rozgrywka w miasteczku.

DSC00926

W trakcie gry uczestnicy dostali do wykonania szereg zadań, dzięki którym zdobyli wskazówki umożliwiające im odnalezienie ukrytych skrzypiec. Wykonanie zadań było oceniane przez animatorów – wolontariuszy. Przed zespołem zostało m.in. postawione zadanie otwarcia sejfu, w którym znajdowały się przydatne w rozwiązaniu zagadki wskazówki. Aby sprostać temu zadaniu musieli rozwikłać zagadkę, której rozwiązaniem był kod do elektronicznego zamka. Ważny dla gry przedmiot został zagubiony w piasku. Zadaniem graczy było odnalezienie go wykorzystując do tego prosty w obsłudze wykrywacz metalu. Zespół miał za zadanie ułożyć własną choreografię ludowego tańca i nauczyć ją animatora. Po zdobyciu wszystkich wskazówek zespoły wyruszyły na poszukiwanie skrzypiec. Gracze otrzymali mapy przygotowane na bazie zdjęć satelitarnych z naniesioną siatką ulic, obejmujące obszar gry. Na mapie zaznaczone były ważne dla przebiegu gry miejsca. Gracze otrzymali opracowaną graficznie kartę wyników, na której animatorzy notowali ich postępy w grze, podobnie opracowaną kartę z zasadami gry oraz telefonami informacyjnymi, pod którymi mogli zasięgnąć informacji lub wskazówek. Prócz wskazówek z pamiętnika znanego potentata z czasów wojny, można było liczyć na pomoc członków tajemniczego Bractwa. Nikt nie wiedział jak wyglądają, pojawiali się w najmniej spodziewanych momentach.

DSC00890

Uczestnicy byli zwykle podzieleni na rywalizujące ze sobą zespoły. Charakterystyczną cechą gier miejskich jest także specyfika wykonywanych zadań. Zwykle wymagają one kontaktów z przechodniami i mieszkańcami miasta: pożyczenia na chwilę jakiegoś przedmiotu, wykonanie czegoś wspólnie czy uzyskania istotnych dla gry informacji.

Dla zwycięzców finału gry przewidziane zostały cenne nagrody m.in.: wyjazd na wymianę międzynarodową, karnety do kina, bilety na wybrany koncert na terenie Polski. Całe warsztaty i gra odbywały się pod koordynacją członków stowarzyszenia ARTwarium. Uczestnikami finału byli dzieci, młodzież i nawet dorosłe osoby w wieku od 6 do 25 lat z całego regionu kępińskiego. Zadanie było dofinansowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Gminę Bralin. Organizowane gry cieszą się dużym zainteresowaniem różnych grup wiekowych stąd organizatorzy zapowiadają, że w następnym roku postarają się ponownie w nieszablonowy sposób przeprowadzić kolejną grę miejską. Tegoroczna gra miejska realizowana była przez firmę City Games.

DSC00878 2015-10-17 07.57.53 1

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Koncert "STAMTĄD ŻEGLUJĄC W NIEBO"
KOK zaprasza na koncert

Kępiński Ośrodek Kultury zaprasza na koncert pn. "Stamtąd żeglując w niebo" Podczas wydarzenia, które będzie miało miejsce w kościele pw....

Zamknij