Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Zacięte zmagania w tenisie stołowym

23 marca br. w Zespole Szkół w Trzcinicy odbył się IX Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Kępnie i Wójta Gminy Trzcinica dla zawodników z Powiatu Kępińskiego.

W tym roku w Turnieju wzięło udział około 50 zawodników z terenu powiatu kępińskiego. Turniej rozegrany został w kilku kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja i w kategorii seniorów – kobiety oraz mężczyźni.

Rozgrywki były bardzo zacięte a zawodnikom kibicowali ich znajomi i rodzina. Po meczach rozgrywkowych nadszedł czas na finały. Szczególne emocje towarzyszyły meczom o premiowane miejsca w kategorii seniorów mężczyzn. Ostatecznie najlepszym zawodnikiem wśród seniorów okazał się Jan Kasendra z Kępna, który pewnie pokonał dwóch swoich rywali. Wśród kobiet najlepsze mecze rozegrała Marta Parzonka – Adamska z Łęki Mroczeńskiej i to ona uzyskała I miejsce. W kategorii gimnazjalistów zwyciężył Paweł Skotnik z Siemianic, a wśród uczniów klas podstawowych – Kamil Derdak. Wyróżniono także dwoje najmłodszych zawodników Turnieju: Szymona Skotnika z Siemianic i Julię Skwarek z Mirkowa.

Organizacją Turnieju zajął się naczelnik Wydziału Prewencji KPP w Kępnie – podinsp. Ireneusz Lewicki, pomysłodawca tych sportowych zmagań. Współorganizatorem Turnieju jest także od wielu lat Gmina Trzcinica.

W podsumowaniu Turnieju i wręczeniu nagród udział wzięli: Komendant Powiatowy Policji w Kępnie – insp. Krzysztof Zimny oraz wójt Gminy Trzcinica – Grzegorz Hadzik. Podziękowali oni wszystkich zawodnikom za udział w zawodach i pełną emocji grę. Zaprosili także do wzięcia udziału w przyszłorocznym, X turnieju tenisa stołowego.

Kwalifikacja turniejowa

Szkoły podstawowe

1.      Kamil Derdak

2.      Bartosz Górecki

3.      Jakub Pawlak

Gimnazja

1.      Paweł Skotnik

2.      Gracjan Siwik

3.      Paweł Składnikiewicz

Mężczyźni

1.      Jan Kasendra

2.      Józef Lewek

3.      Bartosz Lewek

Kobiety:

1.      Marta Parzonka – Adamska

2.      Marta Babiak

3.      Martyna Uruska

 

Artykuł pochodzi z KPP w Kępnie

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jaguar - samochód
Połączeni pasją do Jaguarów

W niedzielę 23 marca odbyło się oficjalne "Otwarcie Sezonu Jaguar Club Poland 2014". Uczestnicy zlotu przyjechali z różnych zakątków Polski....

Zamknij