Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Z Wodziczańską Maryją w Wadowicach

Mieszkańcy Wodzicznej i parafii Trzcinica w ubiegły weekend uczestniczyli w pielgrzymce do Wadowic i Krakowa zorganizowanej przez Towarzystwo Społeczne Tilia.

DSC_0358

Pielgrzymka odbyła się z okazji 10. rocznicy ustanowienia Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wodzicznej. W tym roku przypada również 123. rocznica sprowadzenia do Wodzicznej cudownego obrazu. Wydarzenie patronatami objęli i wsparli Poseł Bożena Henczyca oraz Proboszcz Parafii Trzcinickiej ks. kanonik Wiesław Cieplik, który był także fundatorem nagród książkowych w zorganizowanym w Wadowicach konkursie historycznym dla uczestników wycieczki.

Dzień pierwszy wypełniło także zwiedzanie ruin Zamku w Tenczynie, Bazyliki Wadowickiej oraz Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II. Nie zabrakło także czasu na obowiązkowe „wadowickie kremówki”.
W programie pielgrzymki było również zwiedzanie Kalwarii Zebrzydowskiej, a także Krakowa, gdzie uczestnicy spędzili cały dzień. Zwiedzanie Krakowa rozpoczęła wizyta na Wawelu, uczestnicy spędzili również czas na Starym Mieście, odwiedzili Okno Papieskie na Franciszkańskiej. Mieli także okazję zwiedzić Bazylikę Mariacką, gdzie przewodnik zdradził skrywane tajemnice kościoła.
Dzięki dotacji pozyskanej ze środków Gminy Trzcinica na część kosztów autobusu z propozycji Tilii skorzystało 50 osób, z których część już w trakcie wyjazdu, zastrzegła sobie udział w kolejnej organizowanej wycieczce.
Cieszę się, że inna, niż dotychczasowe propozycje Tilii, spotkała się z tak dużym entuzjazmem mieszkańców. Dla nas – organizatorów było to duże wyzwanie, ale uśmiechy i słowa uznania uczestników, utwierdziły nas w przekonaniu, że nasz pomysł był strzałem w „10-tkę” i nie ukrywam, że mamy już pomysł na kolejny wyjazd – podsumowuje Wiceprezes Tilii Ewelina Pieles.

DSC_0173

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
dozynki-plakat-2017
Zaproszenie na Dożynki Powiatowo-Gminne

Starosta Kępiński oraz Wójt Gminy Perzów zapraszają na Dożynki Powiatowo-Gminne. Dożynki odbędą się 9 września br. na terenach sportowych przy...

Zamknij