Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

XVII Sesja Rady Miejskiej w Kępnie

26 listopada w kępińskim Ratuszu odbyła się XVII Sesja Rady Miejskiej.

Przed przystąpieniem do obrad, Burmistrz Miasta i Gminy Kępno Piotr Psikus na ręce byłej już dyrektor Muzeum Ziemi Kępińskiej Sylwii Kucharskiej złożył serdeczne podziękowania za prace oraz życzenia dalszych sukcesów zawodowych. Od nowego miesiąca Sylwia Kucharska obejmie kierownictwo nad muzeum w Kaliszu. Jestem przekonana, ze to muzeum zostało ukierunkowane w dobrą stronę i też w dobrą stronę będzie się rozwijało. Wierzę, że kolejny dyrektor będzie osobą, która dalej tą instytucję poprowadzi - powiedziała S. Kucharska.

Burmistrz poinformował także, o sukcesie jaki został przypisany kępińskiemu samorządowi przez nasze województwo za akcję „Pomóżmy Kasztanowcom”. Kapituła konkursu proekologicznego uhonorowała urząd nagrodą w kwocie 3000 zł z przeznaczeniem na dalsze działania w zakresie ekologii.

XVII-sesja-rady-miejskiej-kepno0 XVII Sesja Rady Miejskiej

Podczas czwartkowej sesji kępińscy radni podjęli kilka ważnych uchwał. Między innymi były to zmiany w budżecie gminy Kępno na 2015 r., które przedstawił skarbnik gminy Jarosław Ciesielski. Do budżetu gminy wpłynęły dotacje wojewody wielkopolskiego w kwocie 79 838 zł. Ponad to dochody łącznie zwiększono o 378 415 zł, wydatki natomiast zwiększone zostały o kwotę 43 878 zł.
Podjęto również zmiany w uchwale w sprawie określenia stawek podatku od nieruchomości i podatku od środków transportowych.. Jak wyjaśnił Jarosław Ciesielski: uchwały te nie zmieniają wielkości stawek poszczególnych podatków, a wynikają jedynie ze zmian przepisów, które w bieżącym roku miały miejsce.

XVII-sesja-rady-miejskiej-kepno2
Jednym z punktów obrad było również podjęcie uchwały o utworzeniu gminnej jednostki budżetowej jakim jest Żłobek w Hanulinie. „Związane jest to z realizacją programu „Maluch” - powiedziała Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Funduszy Europejskich Małgorzata Frala – Kędzior. Podczas gdy uchwała była tworzona i należało zastanowić się nad nazwą zwróciliśmy się do uczniów szkoły podstawowej w Hanulinie, żeby zasugerowali nazwę - dodała pani naczelnik. Podczas wyborów przeprowadzonych w szkole, uczniowie większością głosów wybrali nazwę „Hanulandia”. Taką też nazwę dla żłobka w Hanulinie przyjęto podczas czwartkowej sesji i uchwalono również pierwszy status placówki.

XVII Sesja Rady Miejskiej - Małgorzata Frala - Kędzior
Na sesji przegłosowano również wysokość opłaty targowej na terenie Gminy Kępno. Dzienna stawka od m 2 wynosić będzie: 3.50 za stoisko lub stragan, 2 zł przy sprzedaży z ręki, kosza lub pojemnika, 10 zł przy sprzedaży z samochodu lub przyczepy.

Radni przyjęli także uchwałę dotyczącą objęcia dodatkowych udziałów przez Gminę Kępno w podwyższonym kapitale zakładowym Spółki „Towarzystwo Budownictwa Społecznego Kępno” Sp. z o. o. Podjęcie uchwały było konieczne, aby spółka mogła m.in. ubiegać się o środki zewnętrzne na budowę bloków komunalnych przy ul. Przemysłowej w Kępnie. Na zakończenie radni odmówili zatwierdzenia taryfy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków sanitarnych, którą zaproponowały „Wodociągi Kępińskie”.

XVII-sesja-rady-miejskiej-kepno5

Na wniosek radnej Danuty Pastok wykreślono z porządku obrad uchwałę o nadaniu nazw ulicom w Olszowie. Radna tłumaczyła, iż na mapie zauważono kilka istotnych błędów, które muszą zostać skorygowane. Sprawa została przesunięta na kolejne obrady Rady Miejskiej.

XVII-sesja-rady-miejskiej-kepno3 XVII-sesja-rady-miejskiej-kepno4 XVII-sesja-rady-miejskiej-kepno7

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
wypadek-przejazd-kolejowy-poznanska (2)
Tragedia na przejeździe kolejowym

Do tragicznej sytuacji doszło 25 listopada  na przejeździe kolejowym przy ul. Poznańskiej w Kępnie. Mężczyzna wtargnął na tory i rzucił...

Zamknij