Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

XIV Gminny Konkurs „Czytam i rozumiem” w Drożkach

W czwartek 22 maja 2014 roku w Szkole Podstawowej w Drożkach odbył się konkurs czytania ze zrozumieniem pod nazwą  „Czytam i rozumiem”, który był kierowany do uczniów klas I – III szkół podstawowych z terenu gminy Rychtal.

Konkurs otworzył dyrektor szkoły Maciej Oscenda, natomiast przygotowaniem tekstów i odpowiednich zestawów pytań dostosowanych do wieku uczniów zajęła się pani Katarzyna Grossek, która również w czasie konkursu była opiekunem dzieci ze szkoły w Drożkach, dzieci z Wielkiego Buczku przybyły pod opieką Beaty Piendzioch, a z Rychtala pod opieką Andrzeja Nolberta.
Po zakończonej części pisemnej szanowne jury w składzie: Katarzyna Grossek, Beata Piendzioch i Andrzej Nolbert dokładnie sprawdziło, oceniło prace oraz stwierdziło, że uczestnicy do konkursu zostali doskonale przygotowani w szkołach przez swoich nauczycieli. Po krótkiej przerwie zostały ogłoszone wyniki konkursu, i tak:
Tytuł EKSPERTA w czytaniu ze zrozumieniem otrzymały uczennice:           
Julia Gąszczak z klasy III ze Szkoły Podstawowej w Drożkach
Martyna Stefańska z klasy III ze Szkoły Podstawowej w Wielkim Buczku
I miejsce zajęli:
Julia Szczepaniak z kl. III ze Szkoły Podstawowej w Rychtalu
Dawid Kowalczyk z kl. I ze Szkoły Podstawowej w Wielkim Buczku
Amelia Klajn z kl. II ze Szkoły Podstawowej w Rychtalu
II miejsce zajęli:
Miłosz Czekaj z kl. II ze Szkoły Podstawowej w Drożkach
Julia Pawłowska z kl. II ze Szkoły Podstawowej w Wielkim Buczku
Aleksandra Liczek z kl. III ze Szkoły Podstawowej w Rychtalu
III miejsce zajęli:
Wiktoria Gniłka z kl. III ze Szkoły Podstawowej w Drożkach
Aleksandra Adamczyk z kl. I ze Szkoły Podstawowej w Wielkim Buczku
Marlena Barczok z kl. I ze Szkoły Podstawowej w Drożkach        


Po ogłoszeniu wyników dyrektor szkoły wręczył wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy. Poczęstunek i dyplomy ufundowała Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Drożkach.

Konkurs w Drożkach

Opracowano na podstawie materiałów Gminy Rychtal.

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Festiwal LOKAL IV
Festiwalu muzyczny LOKAL IV w Bralinie

Już 7 czerwca w sobotę o godz. 18:00 startuje czwarta odsłona imprezy muzycznej organizowanej przez młodzieżowe stowarzyszenie ARTwarium. Zgodnie z...

Zamknij