Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

XI Targi Edukacyjne w ZSP nr 1 w Kępnie

W sobotę 14 marca szkoła tradycyjnie otworzyła swoje podwoje dla gimnazjalistów, ich rodziców i nauczycieli.

Gości przywitał dyrektor szkoły Zygmunt Nowacki, natomiast wicedyrektor Bogumiła Drobina zaprezentowała ofertę kształcenia, zasady rekrutacji oraz najważniejsze osiągnięcia szkoły. Uczniowie i nauczyciele przedstawili możliwości kształcenia w nowym roku szkolnym w dwóch oddziałach Liceum Ogólnokształcącego oraz w ośmiu zawodach Technikum. Szczególnie zachęcano do skorzystania z oferty Technikum, gdyż ukończenie tej szkoły umożliwia nie tylko przystąpienie do egzaminu maturalnego, ale także, po zdaniu egzaminów zawodowych, uzyskanie tytułu technika. W nowym roku szkolnym 2015/2016 planowana jest reaktywacja Technikum Mechanicznego z kwalifikacją operator obrabiarek skrawających. 

XI Targi Edukacyjne w ZSP nr 1 w Kępnie11

Spotkanie było także okazją do zaprezentowania sukcesów szkoły.
Najważniejsze oczywiście są sukcesy dydaktyczne, do których należy wysoka zdawalność egzaminu maturalnego i egzaminów zawodowych oraz osiągnięcia w konkursach i olimpiadach na szczeblu okręgowym i krajowym. Szkoła może poszczycić się też sukcesami sportowymi potwierdzonymi wysokimi lokatami we współzawodnictwie sportowym.
Gimnazjaliści podczas prezentacji zostali zapoznani z realizacją projektów finansowanych ze środków Unii Europejskiej. Do najciekawszych realizowanych w ostatnim czasie należały: staże zawodowe w Dolnej Saksonii w Niemczech, udział w praktykach realizowanych w laboratoriach w ramach programu „Czas zawodowców” oraz w projekcie e -Szkoła Moja Wielkopolska.
Nauczyciele i uczniowie zaprezentowali również bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych realizowanych w ramach Szkolnego Klubu Sportowego, warsztatów wokalnych i teatralnych oraz dodatkowych zajęć dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
Tego dnia w szkole unosiły się kuszące zapachy kulinarne, gdyż uczniowie w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych nie tylko częstowali przygotowanymi wcześniej smakołykami, ale również prezentowali proces przygotowywania potraw. 

XI Targi Edukacyjne w ZSP nr 1 w Kępnie71

Nauczyciele wychowania fizycznego zaproponowali gimnazjalistom Turniej piłki siatkowej dziewcząt. W rozgrywkach wzięły udział cztery zespoły, z których najlepszy okazał się zespół z Gimnazjum w Bralinie. Zwycięzcy zostali uhonorowani dyplomami i medalami. 

XI Targi Edukacyjne w ZSP nr 1 w Kępnie

W targach wzięło udział około 230 gimnazjalistów; uzyskali oni wszechstronne informacje, które na pewno ułatwią podjęcie decyzji dotyczących wyboru ścieżki kariery zawodowej.

Bogumiła Drobina

XI Targi Edukacyjne w ZSP nr 1 w Kępnie

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Policja Kepno
Nietrzeźwi na drogach powiatu

W minionych dniach policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kępnie zatrzymali kilku nietrzeźwych kierowców, którzy kierowali pojazdem mechanicznym lub rowerem...

Zamknij