Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

X Dni Gminy Trzcinica

10 czerwca 2018 roku odbyły się imprezy związane z X Dniami Gminy Trzcinica.

Otwierając imprezę Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik powitał wszystkich Mieszkańców i Gości zachęcając do korzystania z atrakcji oraz życząc udanego popołudnia. Dniom Gminy Trzcinica, towarzyszyły imprezy o charakterze rekreacyjnym i sportowo-kulturalnym.

Wśród atrakcji znalazły się występy dzieci  i młodzieży  z Zespołu Szkół w  Trzcinicy i Zespołu Szkół w Laskach oraz prezentacje Sołectw Gminy Trzcinica. Gośćmi specjalnymi X Dni Gminy Trzcinica 2018 był Mirosław Szołtysek z zespołem Wesołe Trio oraz gwiazda disco polo – formacja Soleo. Dzieci miały możliwość zabawy na dmuchanych zamkach oraz zabaw z animatorem. Podczas imprezy można było skorzystać z gastronomii przygotowanej przez organizatorów oraz  Panie ze Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Trzcinicy.
Występy rozpoczęli młodzi artyści, przedstawiając swoje zdolności wokalne i taneczne, które nagrodzone zostały gromkimi brawami. Najmłodsi bardzo aktywnie brali udział w przygotowanych dla nich grach i konkursach oraz chętnie uczestniczyli w zabawach.

Dni-Gminy-Trzcinica (5) Dni-Gminy-Trzcinica (35)
Sołectwa z Gminy Trzcinica, przygotowały stoiska, na których prezentowany był potencjał artystyczny, kulinarny oraz zainteresowania i osiągnięcia mieszkańców. Ich celem było przybliżenie mieszkańcom i gościom różnorodnej twórczości rękodzielniczej i wytwarzanych produktów lokalnych. W podziękowaniu Sołectwom za zaangażowanie w przygotowanie prezentacji Wójt Grzegorz Hadzik, Sekretarz Renata Ciemny oraz Przewodniczący Rady Gminy Trzcinica Zdzisław Mikołajczyk wręczyli dyplomy oraz upominki.
Dużym zainteresowaniem cieszył się występ Mirosława Szołtyska i Wesołego Trio. Zgromadzeni mieszkańcy znakomicie bawili się przy śląskich szlagierach. Jesienią zorganizowany zostanie kolejny występ piosenkarza oraz prezentacja nowej płyty.
Po południu podsumowany został sezon drużyny GKS Trzcinica. Wręczone zostały medale, puchary i dyplomy. Podsumowania dokonał Prezes GKS January Fusek. Na płycie boiska można było podziwiać występy piłkarskie dzieci i młodzieży. Odbyło się także podsumowanie rozgrywek sportowych, które wcześniej rozegrane zostały na boisku ORLIK. W rywalizacji sołectw w piłce nożnej najlepsze okazały się Laski, drugie miejsce zajęła Trzcinica, a trzecie drużyna z Wodzicznej.  Dyplomy, puchary, medale i pamiątkowe statuetki wręczone zostały przez Przewodniczącego Rady Gminy Zdzisława Mikołajczyka, Wójta Gminy Trzcinica Grzegorza Hadzika i Sekretarz Gminy Trzcinica Renatę Ciemny.
Gwiazdą wieczoru był zespół Soleo, który zabawiał licznie zgromadzoną publiczność prezentując swoje największe przeboje. Zespół świetnie wprowadził publiczność w atmosferę zabawy tanecznej. Popołudnie oraz wieczór upłynął w miłej i radosnej atmosferze.

Dni-Gminy-Trzcinica (10) Dni-Gminy-Trzcinica (12)

Jak podsumowuje Wójt Gminy Grzegorz Hadzik: chciałbym serdecznie podziękować za pomoc w organizacji X Dni Gminy Trzcinica. Dziękuję dzieciom, uczniom oraz nauczycielom i rodzicom Zespołu Szkół w Laskach i  Zespołu Szkół w Trzcinicy. Dziękuję Druhom z jednostek OSP, Mirosławowi Szołtyskowi i Wesołemu TRIO oraz zespołowi Soleo, Związkowi Emerytów Rencistów i Inwalidów w Trzcinicy, zarządowi, zawodnikom, rodzicom i trenerom GKS Trzcinica, pracownikom Urzędu Gminy w Trzcinicy, Sołtysom wraz z radami sołeckimi, Animatorom i wszystkim, którzy uczestniczyli w przygotowywaniach. Gratuluję pomysłów oraz dziękuję za zaangażowanie wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie stoisk i prezentacji poszczególnych Sołectw.  Mieszkańcom i gościom dziękuję za tak liczne przybycie oraz wspólną zabawę.

Rozgrywki sportowe

W tym dniu od godz. 14:00 na Kompleksie Boisk Sportowych „Orlik”
w Trzcinicy odbyły się rozgrywki sportowe. Na boisku trawiastym odbył się Turniej Piłki Nożnej Sołectw Gminy Trzcinica o Puchar Wójta Gminy Trzcinica, w którym gościnnie wystąpiła drużyna z Szymonkowa. Do rozgrywek przystąpiło łącznie 5 drużyn, grano systemem każdy z każdym. Zawody przeprowadził Animator Sportu na Orliku Dariusz Piędzioch. Poziom zawodów był bardzo wyrównany, a o zwycięstwie w poszczególnym spotkaniu decydowała niejednokrotnie 1 bramka. W celu wyłonienia 3 miejsca konieczne było zorganizowanie dodatkowo serii rzutów karnych. Wyniki rozgrywek piłki nożnej przedstawiają się następująco:
1 miejsce – Sołectwo Laski
2 miejsce – Sołectwo Trzcinica
3 miejsce – Sołectwo Wodziczna
4 miejsce – Sołectwo Szymonków
5 miejsce – Sołectwo Aniołka Pierwsza.
Równolegle na boisku wielofunkcyjnym odbył się młodzieżowy turniej koszykówki w formie tzw. street balla. Drużyny składały się z 3 zawodników, a rozgrywki przeprowadził również Animator Sportu na Orliku Przemysław Fuczyło. Zgłoszone drużyny również grały systemem każdy z każdym do zdobytych 12 punktów. Wyniki rozgrywek street balla przedstawiają się następująco:
1 miejsce – Filip Smyrek, Jakub Łakomy, Mateusz Pawlik
2 miejsce – Kacper Mańka, Denis Gatner, Tybeliusz Szymała
3 miejsce – Mikołaj Mańka, Dominik Pigulski, Bartosz Muszalski
Rozgrywki sportowe podsumowane zostały przez Wójta Gminy Trzcinica Grzegorza Hadzika na stadionie sportowym przed licznie zebranymi mieszkańcami i uczestnikami Dni Gminy Trzcinica. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary oraz medale, które wręczone zostały na scenie.

Dni-Gminy-Trzcinica (2) Dni-Gminy-Trzcinica (4)

Nie zabrakło również innych atrakcji związanych z promowaniem sportu i aktywności fizycznej. O godzinie 18:30 na terenie stadionu sportowego
w Trzcinicy odbyło się podsumowanie sezonu piłkarskiego młodzieżowego klubu sportowego GKS Trzcinica. Wszyscy zawodnicy otrzymali z tego tytułu pamiątkowe medale. Następnie na płycie głównej boiska odbył się trening, a młodzi piłkarze zaprezentowali swoje umiejętności podczas konkursu przygotowanego na wzór popularnego wśród dorosłych zawodowych zawodników tzw. turbokozaka. Polegał on na trafianiu piłką w słupek lub poprzeczkę bramki, oddawaniu licznych strzałów na bramkę, strzelaniu rzutów karnych i innych zabawach z piłką.

Dni-Gminy-Trzcinica (25) Dni-Gminy-Trzcinica (32)

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Karol finalistą OWiUR 2018
Uczeń ZSP Nr 2 finalistą olimpiady

W dniach 7-8 czerwca 2018 r. na terenie Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, w Centrum Dydaktyczno-Naukowym odbyły się eliminacje centralne XLII...

Zamknij