Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Wybuch gazu przyczyną pożaru w Łęce Opatowskiej

Najprawdopodobniej wybuch gazu propan – butan był przyczyną pożaru w miejscowości Łęka Opatowska.

Do zdarzenia doszło we wtorkowe popołudnie 14 kwietnia około godz. 15.00. Pierwsza na miejsce zdarzenia dotarła OSP Łęka Opatowska, która zastała pożar budynku mieszkalnego. Na zewnątrz znajdowała się jedna osoba poszkodowana – mężczyzna – właściciel budynku. Pożarem objęty był dach domu oraz pomieszczenia na parterze. Obiekt uległ częściowemu uszkodzeniu – z budynku wyleciały okna oraz drzwi z pomieszczeń sąsiadujących bezpośrednio z miejscem wybuchu. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu prądu w budynku po czym przystąpiono do gaszenia poddasza.

Pożar domu w Łęce Opatowskiej

W między czasie udzielono pomocy medycznej rannemu mężczyźnie: zastosowano opatrunki hydrożelowe, osłaniające oraz zestaw do tlenoterapii biernej. Zespół ratownictwa medycznego zadysponował Lotnicze Pogotowie Ratunkowe z Wrocławia. Dowódca akcji wydał polecenie przygotowania miejsca do lądowania dla śmigłowca. Po wylądowaniu, poszkodowanego przetransportowano do szpitala.

Pożar domu w Łęce Opatowskiej
W między czasie kontynuowano działania gaśnicze, które ograniczały się na dogaszaniu pojedynczych zarzewi.Na uszkodzonej ścianie wykonano dwie podpory pionowe mające na celu stabilizację konstrukcji przed zawaleniem. Po czynnościach dochodzeniowych policji budynek zabezpieczono, a cały teren wygrodzono taśmą.
W akcji ratowniczej brały udział dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej z Kępna oraz 4 zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z Łęki Opatowskiej i Opatowa.

Pożar domu w Łęce OpatowskiejPożar domu w Łęce Opatowskiej

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
wypadek-olszowa1
Nietrzeźwi sprawcami wypadków

W miniony weekend na drogach powiatu kępińskiego doszło do dwóch kolizji drogowych z udziałem osób nietrzeźwych. 11 kwietnia br. we...

Zamknij