Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Wybory sołtysa w Trzcinicy

1 lutego 2015 roku o godz. 17.00 w Trzcinicy odbyło się zebranie wiejskie majace na celu wybór Sołtysa i Rady Sołeckiej.


W zebraniu uczestniczyło 81 mieszkańców z sołectwa Trzcinica.

W zebraniu oprócz mieszkańców uczestniczyli z ramienia Gminy obsługująca zebranie Renata Smakosz, Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik, sekretarz Gminy Trzcinica Renata Ciemny, radni Rady Gminy z sołectwa Trzcinica Jan Szar, Stanisław Polowy, Krzysztof Ostrowski i Zdzisław Mikołajczyk oraz Tomasz Gatner Radny Powiatu Kępińskiego.

Wybory sołtysa Trzcinicy

Na początku obszerne sprawozdanie z pracy Sołtysa i Rady Sołeckiej w mijającej kadencji złożył sołtys Krzysztof Ostrowski. Podsumował mijające 4 lata w zakresie zrealizowanych inwestycji w sołectwie a także wydarzeń i inicjatyw kulturalnych i sportowych.

Mijające 4 lata były dobre dla sołectwa Trzcinica bowiem wiele zadań ważnych dla poprawy życia mieszkańców zostało zrealizowane. Sołtys za klucz do sukcesu dał bardzo dobre relacje z mieszkańcami jak i organizacjami społecznymi działającymi w sołectwie a także bardzo dobra współpraca z radnymi i Gminą Trzcinica. Obecni na zebraniu mieszkańcy brawami nagrodzili trud i wysiłek w minionych 4 latach.

Wybory sołtysa Trzcinicy

Następnie przystąpiono do przeprowadzenia procedury związanej z wyborem sołtysa i rady sołeckiej. Na sołtysa został zgłoszony 1 kandydat Krzysztof Ostrowski. Po głosowaniu tajnym Przewodniczący komisji skrutacyjnej Henryk Gatner ogłosił wyniki wyborów: Krzysztof Ostrowski uzyskał spośród 79 głosów ważnych 76 na tak i został wybrany na kolejne 4 lata sołtysem sołectwa Trzcinica.

Następnie przeprowadzono wybory do Rady Sołeckiej, po których w skład Rady Sołeckiej weszli:
Eugeniusz Jakubczak, Zbigniew Grześniak, Zygmunt Frąszczak, Leszek Wabnic, Helena Hewelt, Arkadiusz Bryja, Grzegorz Pawlik, Mirosław Zimoch, Zbigniew Ozdoba, Paweł Kardaś i Bogdan Jędryca.

Wybory sołtysa Trzcinicy
Wszyscy obecni szczerze gratulowali nowo wybranemu sołtysowi i radnym wyboru a także życzyli wielu sił i zapału do pracy.

Sołtys w swoich pierwszych słowach po wyborze podziękował za zaufanie jakim został już po raz trzeci obdarzony przez mieszkańców sołectwa, zapewnił, iż tak jak dotychczas mocno będzie pracował wraz z rada na rzecz mieszkańców sołectwa Trzcinica.

Sołtys wraz z radą sołecką w najbliższym czasie pracy będą mieli wiele, bowiem w bieżącym roku w Trzcinicy odbędą się dożynki gminne.

Wybory sołtysa Trzcinicy

Reklama:

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Dzień Babci i Dziadka - Grębanin 2015
Dzień Babci i Dziadka w Grębaninie

Szkoła Podstawowa w Grębaninie przygotowała dla babć i dziadków imprezę z okazji ich święta. Uroczystość miała miejsce na sali Domu...

Zamknij