Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Wybierz się w podróż z książką z biblioteki

Samorządowa Biblioteka Publiczna im. Marii z Fredrów hr. Szembekowej w Kępnie zaprasza do włączenia się w inicjatywę o nazwie „Z książką w drodze”.

Jest to akcja promująca czytelnictwo i Bibliotekę polegająca na zrobieniu zdjęcia konkretnego egzemplarza książki bibliotecznej (lekki „Mały Książę”) w charakterystycznym miejscu w Polsce i na świecie. Zdjęcia wysyłane przez czytelników są następnie zamieszczane na mapie internetowej. Celem akcji jest to, aby książka dotarła w najdalsze zakamarki świata i zwiedziła ciekawe miejsca oraz by w ten sposób czytelnicy pomogli promować czytanie książek i Bibliotekę!

Malta Klify Dingli2

Do tej pory książka z Biblioteki była już m.in. w Peru, na Florydzie, w Rumunii, ale też w najpiękniejszych zakątkach Polski: Kazimierzu Dolnym, Sudetach czy Nałęczowie. Wszystkie zdjęcia z podróży oraz mapa miejsc dostępne są na stronie: www.waszabiblioteka.pl w zakładce „Z książką w drodze”. Jeśli ktoś z Państwa wybiera się w podróż do ciekawego miejsca, pracownicy biblioteki zachęcają do zgłoszenia się do Biblioteki po specjalnie oznaczony egzemplarz „Małego Księcia” (warto zarezerwować termin wcześniej, ponieważ książka jest jedna i przechodzi z rąk do rąk). Najciekawsze zdjęcia zostaną nagrodzone!

Bruksela Ratusz, Stary Rynek Rzym4

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
powiat-logo
Powiat Kępiński walczy ze smogiem

Starosta Kępiński informuję, iż Sejmik Województwa Wielkopolskiego podjął uchwałę „antysmogową”, która wprowadza na obszarze województwa wielkopolskiego, w tym na terenie...

Zamknij