Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Wspólne czytanie książek dla dzieci

W dniu 4 czerwca w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Samorządowej Biblioteki Publicznej w Kępnie odbyło się wspólne czytanie książek dla dzieci przez rodziców, nauczycieli i pracowników kultury – i to właśnie dorośli prezentowali swoje ulubione historie z dzieciństwa!

Wydarzenie „Co czytali moi rodzice?” zorganizowano w ramach projektu o tej samej nazwie, finansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Promocja czytelnictwa”. Zbiegło się ono również z tegoroczną „Nocą Bibliotek”, w której Samorządowa Biblioteka Publiczna w Kępnie bierze udział co roku. Podczas akcji dzieci mogły usłyszeć bajki, które czytali w dzieciństwie ich rodzice, nauczyciele i lokalni działacze kultury. I tak przeczytane zostały najpiękniejsze baśni Andersena i braci Grimm, jak bajka o Ołowianym Żołnierzyku czy o Jasiu i Małgosi, ale też piękne wiersze Juliana Tuwima czy Wandy Chotomskiej.

biblioteka-kepno-co-czytali-rodzice (2)
Wśród czytających znaleźli się m.in. Roma Muszyńska – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Kępnie, Małgorzata Frala-Kędzior – Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu w Urzędzie Miasta i Gminy Kępno, Karolina Różewska – Dyrektor Muzeum Ziemi Kępińskiej, a także rodzice najmłodszych czytelników Biblioteki.
Co najważniejsze, dzieci same wybierały, które historie podobają im się najbardziej. Dzięki temu miały one szansę spróbować krytycznego myślenia i wypracować zdolność wyrabiania własnej opinii. Lektorzy bajek, które spotkały się z największą aprobatą słuchaczy, nagradzani byli słodkimi cukierkami wsypywanymi do słoiczków. Oczywiście cukierkami na koniec spotkania poczęstowani zostali wszyscy uczestnicy! Każdy z gości dostał też kolorową zakładkę do książki na pamiątkę wydarzenia.
Podczas spotkania dzieci i rodzice mogli zapoznać się ze wznowieniem kultowej serii książek „Poczytaj mi mamo”, która zakupiona została w ramach projektu „Co czytali moi rodzice” – książki dostępne będą wkrótce dla wszystkich wypożyczających!
W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży pojawił się także Kot w Butach, który pytał dzieci, jak należy dbać o książki, kto pracuje w Bibliotece czy o to, z kim w domu dzieci czytają swoje ulubione historie. Kot miło zaskoczył się, słuchając mądrych odpowiedzi i ciesząc się, że tak wielu świadomych czytelników rośnie w naszym mieście!

Dorota Paszko

biblioteka-kepno- (5)

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
4 s
Dzień Dziecka w Wodzicznej

27 maja 2018 roku w Wodzicznej odbył się Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Wszystkich obecnych powitał sołtys Wodzicznej Tadeusz...

Zamknij