Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Wspólna inwestycja Powiatu i Gminy Trzcinica

Wniosek Powiatu Kępińskiego „Przebudowa drogi powiatowej nr 5692P Mroczeń – Laski Borek i 5688P Laski Borek- Wielki Buczek na odcinku od km 6+493,18 do km 7+489,68 w miejscowości Trzcinica” znalazł się na 18 miejscu ostatecznej listy rankingowej.

Oznacza to w praktyce, iż będzie przyznane dofinansowanie przez Wojewodę Wielkopolskiego . Gmina Trzcinica jest partnerem w tym projekcie i w dniu 29 listopada 2017 roku Starosta Kępiński Witold Jankowski i Wicestarosta Kępiński Grażyna Jany zawarli z Wójtem Gminy Trzcinica Grzegorzem Hadzikiem umowę partnerską w sprawie współdziałania w zakresie przyszłej realizacji zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 5692P Mroczeń – Laski Borek i 5688P Laski Borek- Wielki Buczek na odcinku od km 6+493,18 do km 7+489,68 w miejscowości Trzcinica”.

Trzcinica

Przedmiotem porozumienia jest wspólna inwestycja Powiatu Kępińskiego i Gminy Trzcinica dotycząca pierwszego odcinka drogi powiatowej relacji Trzcinica-Granice w ramach, której Powiat Kępiński ze środków własnych i dofinansowania Wojewody Wielkopolskiego przebuduje drogę natomiast Gmina Trzcinica przekaże środki, które wraz z dofinansowaniem Wojewody Wielkopolskiego sfinansują koszty budowy ścieżki pieszo-rowerowej w tym odcinku. W projekcie budżetu na 2018 rok Wójt Gminy Trzcinica zaplanował odpowiednią kwotę na wykonanie tego zadania. Ponadto w ramach rozpoczętego gminnego zadania wodno-kanalizacyjno-drogowego w Trzcinicy w pierwszej kolejności wykonane zostaną te odcinki wodno-kanalizacyjne, które znajdą się pod nową drogą i ścieżką pieszo-rowerową.

Reklama:

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
konkurs-plastyczny-jadro-ciemnosci-ksiaznica-pedagogiczna (2)
„Jądro ciemności” na znaczkach pocztowych

We wtorek, 28 listopada, w gościnnych murach Biblioteki Powiatowej w Kępnie odbyło się uroczyste podsumowanie VII edycji konkursu plastycznego dla...

Zamknij