Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Niezwykłe widowisko!

W dniach 25 – 30 maja w Woskowicach Górnych (gm. Domaszowice) odbył się pierwszy Międzynarodowy Plener Rzeźbiarski pn. „Indianie Wielkich Równin”.

Tego typu imprezy raczej się nie zdarzają w regionie, więc niewątpliwie było to niezwykłe wydarzenie dla mieszkańców gminy Domaszowice oraz gości z okolic.

Plener Rzeźbiarski w Woskowicach GórnychOrganizatorem wydarzenia był Grzegorz Michalak – artysta rzeźbiarz. Pisaliśmy już o jego ciekawej pasji na łamach Ziemi Kępińskiej. Sam inicjator pleneru ocenia go bardzo pozytywnie – Moim zdaniem  mieszkańcy odebrali imprezę z entuzjazmem. Przynoszą placki, jajka… Chyba wszyscy są mile zaskoczeni. Nie mieliśmy żadnego wsparcia finansowego ale zapowiada się, że w następnym roku będzie łątwiej. Już postanowiliśmy z żoną, że w następnym roku też zorganizujemy plener. Wieś się zobowiązuje do pomocy a także wójt zapowiedział wsparcie.

Plener Rzeźbiarski w Woskowicach GórnychPlener Rzeźbiarski w Woskowicach GórnychPlener Rzeźbiarski w Woskowicach GórnychGłówną atrakcją pleneru jest Speed Carwing czyli zawody szybkiego rzeźbienia piłami motorowymi. W ciągu kilku dni można było podziwiać prace 18 rzeźbiarzy z Niemiac, Litwy, Ukrainy oraz oczywiście Polski, w tym także organizatora.

Plener Rzeźbiarski w Woskowicach GórnychPlener Rzeźbiarski w Woskowicach GórnychRobimy widowisko za każdym razem. Ma być szybko, i efektownie. Ma być widać efekty pracy, dlatego rzeźbimy piłami motorowymi. Poziom artystów oceniam jako bardzo wysoki mimo, że są to w większości amatorzy – powiedział Grzegorz Michlak.

Plener Rzeźbiarski w Woskowicach GórnychPlener Rzeźbiarski w Woskowicach Górnych

Plener Rzeźbiarski w Woskowicach GórnychDużym zainteresowaniem cieszyły się także występy Indian północy (Lacota, Huron) oraz koncert Indian południa (Peru, Boliwia). Poza tym artystka Karina Wika zaprezentowała publiczności pokaz malowania farbami w sprayu a i Kamila Gadzińska pokazała sztukę tworzenia obrazków na deskach.

Plener Rzeźbiarski w Woskowicach GórnychPlener Rzeźbiarski w Woskowicach GórnychCała impreza odbywała się na prywatnym podwórku Państwa Michlaków. W tle indiańskiej muzyki oraz głośnego warkotu pił motorowych można było obejrzeć wspaniałe widowisko.

Plener Rzeźbiarski w Woskowicach GórnychPlener Rzeźbiarski w Woskowicach GórnychPlener Rzeźbiarski w Woskowicach GórnychPlener Rzeźbiarski w Woskowicach GórnychPlener Rzeźbiarski w Woskowicach GórnychPlener Rzeźbiarski w Woskowicach GórnychPlener Rzeźbiarski w Woskowicach Górnych

 

 

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Noc Bibliotek03
Kępińska Noc Bibliotek za nami

30 maja w Samorządowej  Bibliotece Publicznej w Kępnie odbyła się Noc Bibliotek. Był to pełen atrakcji wieczór zarówno dla młodszych...

Zamknij