Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Wodziczna: Spotkanie poetyckie pod lipą

W piątkowy wieczór (29 czerwca) na rozstaju trzech dróg, pod 90-letnią lipą wolności w Wodzicznej odbyła się przepiękna uroczystość, której organizatorem było Towarzystwo Społeczne „Tilia”.

received_618416861847328Najpierw poeci zrzeszeni w Kępińskim Klubie Literatów zaprezentowali swoje wiersze o wolności, o lipie, o niepodległości i o Wodzicznej. Utwory znalazły się w publikacji „Melodią swoich liści nuci pieśń o niepodległości…. „. W projekcie udział wzięli poeci: Ewa Maciejewska, Renata Adamska, Monika Banaś, Jadwiga Miesiąc, Andrzej Jakub Mularczyk, Marek Paprocki, Krzysztof Rębowski, Piotr Wieczorek. Swój wiersz odczytał także Józef Frąckowiak i odczytano utwór Jerzego Subalskiego. Obecna była także poetka Beata Szymoniak. Po uczcie poetyckiej uczestnicy spotkania mogli wysłuchać przepięknego koncertu skrzypcowego w wykonaniu Jacka Klyty I jego syna Kajetana. W trakcie koncertu odbywała się iluminacja świetlna lipy. Dźwięk skrzypiec w tak przepięknej scenerii dostarczył wielu pięknych wrażeń. Na zakończenie prezes Tilii Bożena Henczyca wraz z wiceprezes Eweliną Pieles wręczyły podziękowania poetom. Kwiaty i podziękowania wręczył również wójt gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik wraz z przewodniczącym Rady Gminy Zdzisławem Mikołajczykiem. Gratulacje do poetów i stowarzyszenia Tilia popłynęły też z ust radnego powiatowego Tomasza Gatnera. Dużą niespodzianką dla wszystkich była obecność wieloletniej dyrektor szkoły w Wodzicznej Teresy Habelskiej oraz potomków osób sadzących lipę 90 lat temu.
Projekt „Wieczornica pod wodziczańską lipą” był współfinansowany ze środków Powiatu Kępińskiego.
Towarzystwo Społeczne Tilia dziękuję strażakom z OSP Wodziczna za pomoc w organizacji uroczystości a paniom ze stowarzyszenia za przepyszne ciasta.
Pomimo chłodu długo w noc dyskutowano przy gorącej herbacie o poezji, lipie i wolności.

received_618417638513917 received_618417985180549 received_618957845126563Fot. Tomasz Gatner.

Updated: 3 sierpnia 2018 — 15:24
Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
DSCN7719
Laury za rękodzieło artystyczne dla kępnianki

Dnia 29 czerwca br. w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, odbył się wernisaż i ogłoszenie wyników konkursu rękodzieła artystycznego. Magdalena...

Zamknij