Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Woda i ścieki bez powdwyżek

W gminach Kępno i Baranów nie będzie od nowego okresu rozliczeniowego (od 5 stycznia 2015 r.) podwyżki wody i ścieków.

Na dzisiejszej sesji kępińscy radni przegłosowali uchwałę zatwierdzającą przedłużenie aktualnie obowiązujących stawek za wodę i ścieki.  Czyli w okresie od 5 stycznia 2015 roku do 4 stycznia 2016 roku ceny się nie zmienią.

Mirosław Grygier - Wodociągi Kępińskie

Prezes Wodociągów Kępińskich Mirosław Grygier

Wniosek o takie stawki złożył w imieniu spółki Wodociągi Kępińskie, jej prezes Mirosław Grygier. Uzasadnił to większymi planowanymi przychodami spółki oraz niskim poziomem inflacji.

Swoją uwagę złożył radny Adam Tęsiorowski. Zastanawiał się, czy nie lepiej podnieść ceny, by zebrać część funduszy na planowane kanalizowanie miejscowości. Prezes Grygier wyjaśnił jednak, że owe ok. 140 tys. zł (bo tyle spółka by zyskała na podniesieniu cen o wskaźnik inflacji) i tak jest minimalną kwota względem potrzeb.

Sesja w Kępnie

Sesja w Kępnie

Podobny wniosek będą głosowali też radni w Baranowie. Przyjęcie go wydaje się tylko formalnością. Tam jednak radni zapewne ustalą dopłatę do wody z budżetu gminy  (jak w poprzednich latach), dzięki czemu mieszkańcy zapłacą finalnie mniej. Dopłata ta jednak nie jest przesądzona, gdyż wcześniej przeciw niej występowała wójt Bogumiła Lewandowska-Siwek – nie wiadomo, czy radni w Baranowie ulegną w tym roku sugestiom dotyczącym jej likwidacji. Źródłem finansowania dopłat do wody jest część dochodu z podatku od nieruchomości płaconego gminie przez spółkę Wodociągi Kępińskie.

Burmistrz Kępna Aniela Kempa uznała utrzymanie stawek za sukces obecnej kadencji. Do sukcesu dołączyła też wyrównanie stawek Kępna i Baranowa. W latach 2011-2012 stawki w obu gminach były różne gdyż kępińscy radni przyjęli wniosek Wodociągów Kępińskich a baranowscy odrzucili wykazując w nim naruszenia prawa. W efekcie mieszkańcy gminy Baranów płacili przez pewien okres niższe opłaty (bardzo duża różnica była w przypadku opłat od firm).

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kępińskie łabędzie - Wiesław Walas
Zatrute łabędzie

W minionych dniach na zbiorniku wodnym KOSiR znaleziono nieżywe łabędzie. Prawdopodobnie zostały otrute. Poniżej prezentujemy list nadesłany przez dyrektora Powiatowej...

Zamknij