Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Wniosek złożony

 

Powiat Kępiński złożył wniosek na zadanie „Przebudowa drogi powiatowej nr 5692P Mroczeń-Laski Borek i 5688P Laski Borek – Wielki Buczek na odcinku od km 6+493,18 do km 7+489,68 w miejscowości Trzcinica”.

Partnerem w realizacji tego zamierzenia jest Gmina Trzcinica. Zadanie realizowane będzie w ramach „Program Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019”. W przypadku uzyskania dofinansowania program pokryje 50% kosztów wnioskowanego odcinka drogowego. W założeniach jest wykonanie ścieżki pieszo-rowerowej pomiędzy miejscowościami Trzcinica i Laski ze środków Gminy Trzcinica oraz środków pozyskanych w ramach programu. Natomiast Powiat Kępiński sfinansuje przebudowę analogicznego odcinka jezdni w oparciu o środki własne i pozyskane z programu.
Jak uzupełnia Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik: Cieszę się, iż udało się przygotować odpowiedni wniosek wraz z załącznikami i wystąpić z nim o dofinansowanie z Programu „Rozwój Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019”. W przypadku realizacji tej inwestycji poprawiłoby się bezpieczeństwo korzystania z drogi powiatowej Trzcinica – Laski, w tym w ruchu pieszo – rowerowym.

drogatrzcinica (1)

 

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
aktywnatablica
Aktywna tablica

Gmina Trzcinica złożyła wniosek w ramach rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych...

Zamknij