Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Włamywacz ujęty na gorącym uczynku

62-letni mieszkaniec powiatu pilskiego trafił do policyjnego aresztu, po tym, jak został ujęty na gorącym uczynku podczas kradzieży paliwa z tira.

W niedzielę 27 lipca w godzinach porannych dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kępnie został powiadomiony przez jednego z kierowców parkującego na stacji paliw BP tira,  że dostrzegł jak nieznany mu mężczyzna przepompowywał z baku jego samochodu paliwo.

Na miejsce  natychmiast został skierowany patrol policji. Policjanci ustalili, że 62-letni kierowca ciężarowego renault wjechał na parking przy stacji BP w Kępnie, stanął bezpośrednio przy zaparkowanym ciężarowym dafie, którym kierował 22-letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego. W pewnym momencie kierowca dafa zauważył, że nieznany mu mężczyzna przepompowuje paliwo z jego samochodu do stojącego obok renault. Przybyli na miejsce policjanci zatrzymali kierowcę renault. Nieopodal odnaleźli ukrytą specjalistyczną pompę, którą 62-latek wykorzystywał do kradzieży paliwa. Wcześniej wyłamał korek zbiornika w dafie.  Łącznie do swojego samochodu udało mu się przepompować około 530 litrów oleju napędowego. Złodziej został osadzony w policyjnym areszcie. Został mu przedstawiony zarzut kradzieży z włamaniem za co grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

Opracowano na podstawie materiałów KPP w Kępnie.

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Niecodzienny patrol
Nietypowy patrol policji

25 lipca na drogi naszego powiatu wyjechał specjalny patrol policji. Policjantom Wydziału Ruchu Drogowego KPP Kępno towarzyszył kapelan kępińskiej policji...

Zamknij