Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Wieruszów: Zaproszenie na niezwykły koncert

W niedzielę 15 października o godzinie 18.30 w Kościele p.w. NNMP w Wieruszowie Podzamczu rozpocznie się koncert „Muzyka na Trąbkę i Organy” Macieja Fortuny.

Kopia_zapasowa_KONCERT NA TRABKE I ORGANYMuzyka na Trąbkę i Organy, to muzyka pełna przestrzeni, światła i zniewalającej intymności. Kompozycje Fortuny bazują, w znacznej mierze, na motywach późnośredniowiecznej liturgicznej muzyki organowej. Dodatkowy walor koncertowi nadają autorskie wizualizacje inspirowane tematycznymi obrazami. Śpiewna, wiodąca prym trąbka, patetyczne, majestatyczne organy oraz video-art tworzą intrygujące wydarzenie artystyczne, które uruchamia rozmaite kanały ludzkiej percepcji świata i pobudza do refleksji.

Koncertują:
Maciej Fortuna – kompozycje, aranżacje, trąbka.
Filip Chojnacki – organy
Vj Pillow ( Paweł Wypych ) – wizualizacje
VJ Masha ( Maciej Szałek) – wizualizacje

Maciej Fortuna – polski trębacz, kompozytor jazzowy i producent muzyczny.
Koncertuje ze swoimi zespołami na całym świecie. Wciąż poszukuje nowych form wyrazu. Poza kreowaniem własnego języka muzycznej ekspresji i rozwijania palety brzmień Maciej Fortuna eksperymentuje z live electronics i elektronicznym przetwarzaniem dźwięku trąbki. Tworzy i reżyseruje koncerty multimedialne oraz produkcje video. Wykłada jako adiunkt w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.

Maciej Fortuna_portrety_MF-17_8Mb_ _
Filip Chojnacki – pianista, organista, muzyk sesyjny i kompozytor, aktywny uczestnik poznańskiego życia muzycznego. W swojej twórczości swobodnie porusza się pomiędzy muzyką klasyczną i improwizowaną, nie stroniąc od fascynacji muzyką latynoską i jazzową.
VJ Pillow (Paweł Wypych) – swoje pierwsze działania jako VJ rozpoczął w 2010 roku podczas „We Want You”, cyklu imprez z muzyką elektroniczną, którego był współorganizatorem.
Maciej Szałek (VJ Masha) – programista, trębacz, VJ. Interesuje się łączeniem muzyki z nowymi i innowacyjnymi technologiami Jest twórcą aplikacji Stretch Milian. Realizował wizualizacje do takich projektów muzycznych jak BOX czy Music for Mr. Fortuna.

http://maciejfortuna.pl/
www.fortuna-music.com/
https://www.facebook.com/maciej.fortuna

Serdecznie zapraszamy na to niecodzienne widowisko !

WDK

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
plywalnia-kamien-wegielny-37
Kępno: Wmurowano kamień węgielny pod krytą pływalnię

11. października br. uroczyście wmurowano kamień węgielny pod krytą pływalnię w Kępnie. W uroczystości udział wzięli m.in. przedstawiciele samorządów z...

Zamknij