Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Wielkie grillowanie w Trębaczowie

W sobotę 18 lipca z inicjatywy członków Towarzystwa Sympatyków Trębaczowa odbyło się na placu za salą wiejską Wielkie rodzinne grillowanie.

Na imprezę licznie przybyli mieszkańcy Trębaczowa i okolicznych miejscowości. Dziadkowie, rodzice i dzieci mieli okazję na miejscu wspólnie przygotowywać sobie posiłek a nawet poczęstować współuczestników spotkania.

Wielkie grillowanie w Trębaczowie
Zgodnie z tym co zapowiadano przeprowadzono konkurs na najlepszą sałatkę do grilla. W zmaganiach kulinarnych wzięło udział kilka osób, które zgłosiły 4 potrawy. Komisja powołana spośród osób zgromadzonych na placu przeprowadziła degustację i zdecydowała o tym, aby równo nagrodzić wszystkich kucharzy.

Wielkie grillowanie w Trębaczowie

W ramach integracji odbył się również dziecięcy turniej gry w piłkarzyki. Młodsze dzieci brały udział w zabawie terenowej polegającej na odnajdywaniu wskazówek i wypełnianiu zadań. Nagrodą za ten wysiłek był obfity i słodki skarb dla wszystkich. Nie zabrakło dowcipnych skeczy i śpiewów przy gitarze. Lody i oranżada skutecznie ochładzały uczestników pikniku podczas bardzo ciepłego popołudnia. Ponadto organizatorzy zapewnili każdemu surowe produkty na grilla (kiełbaski, karczek, żeberka, pstrągi) oraz dodatki do posiłku (warzywa, pieczywo, napoje, przyprawy).

Wielkie grillowanie w Trębaczowie
Rodzinne grillowanie to już druga, po II Trębaczowskim Rajdzie Rowerowym z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka, impreza zaliczająca się do projektu pt. „W sympatycznym towarzystwie” współfinansowanego przez Gminę Perzów w ramach współpracy z organizacjami pozarządowymi w roku 2015. Już teraz zapraszamy do wzięcia udziału w „Grzybobraniu”, które prawdopodobnie odbędzie się we wrześniu tego roku a na listopad planujemy uroczyste zakończenie projektu w siedzibie stowarzyszenia.

grill_1

Opracowano na podstawie materiałów UG Perzów.

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Maja Drelak i Dariusz Drelak
Mistrzyni Polski z Bralina

Maja Drelak udowodniła, że jest najlepszą juniorką młodszą w Polsce w kolarstwie górskim MTB. 26 lipca 2015 r. z Głogowa...

Zamknij