Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Warsztaty teatralne dla przedszkolaków

24 marca w Publicznym Przedszkolu Samorządowym w Laskach i w Trzcinicy odbyły się przedstawienia i warsztaty teatralne przygotowane przez „Placówkę Kształcenia Ustawicznego EDU-START” z siedzibą główną w Luboniu.

Było to już 3 takie spotkanie dla każdej z placówek w ramach projektu „Przedszkole marzeń”, a koszty zostały pokryte ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Warsztaty Teatralne w Trzcinicy

Tematyka marcowego spotkania związana była głównie z tradycją i zwyczajami obchodzenia zbliżających się Świąt Wielkanocnych. W ramach przedstawienia, aktorzy wcielili się w rolę Zająca Wielkanocnego i jego pomocników oraz zachęcali dzieci do wspólnej zabawy w grupie. Uczyli śpiewać piosenki i tańczyć w rytm muzyki.

Zabawie towarzyszyły barwna scenografia i stroje aktorów oraz różnego rodzaju gadżety animacyjne. Następnie dzieci uczestniczyły w warsztatach, podczas których doskonalono umiejętności manualne. Dzieci własnoręcznie wykonywały pisanki z użyciem styropianowej formy, którą przystrajały przy użyciu bibułek, włóczek, markerów i innych elementów dekoracyjnych.

W tym roku szkolnym odbędzie się jeszcze 1 spotkanie teatralno – warsztatowe dla dzieci przedszkolnych. Tematyka przewodnia dotyczyć będzie tym razem zwrotów grzecznościowych, zasad kulturalnego wychowania oraz dobrych manier, a wszystko to zostanie przedstawione w formie bajki edukacyjnej pn. „O niegrzecznej Królewnie i szlachetnym Księciu”.

130. Warsztaty teatralne Laski

Reklama:

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
15-lecie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kępnie
Biblioteka Powiatowa w Kępnie ma już 15 lat

27 marca 2015 roku Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kępnie obchodziła 15 lat swojego istnienia. Na uroczystość przybyło wielu gości m....

Zamknij