Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Walentynki z Marianem Dziędzielem

Miłośnicy kina w niezwykły sposób spędzili Walentynki w Kępińskim Ośrodku Kultury.

W Kinie za Rogiem miało miejsce spotkanie ze znanym aktorem Marianem Dziędzielem. Zostało ono poprzedzone emisją filmu z jego udziałem pt: „Piąta pora roku”.

Spotkanie z Marianem Dziędzielem w Kinie za Rogiem
Marian Dziędziel okazał się przemiłym, pełnym ciepła i humoru człowiekiem, odbiegającym w dużym stopniu od większości czarnych charakterów granych przez siebie na ekranie. Gość opowiadał o swojej młodości spędzonej w jego rodzinnych Gołkowicach niedaleko Wodzisławia Śląskiego.

Spotkanie z Marianem Dziędzielem w Kinie za Rogiem

Opowiadał również o słynnych „Stepach akermańskich”, które cytowane po śląsku na egzaminach do szkoły teatralnej w Krakowie stały się w dużej mierze przepustką do aktorstwa.
Prowadzący rozmowę, animator Kina za Rogiem Grzegorz Leks zadając pytania z dziedziny sztuki i techniki gry aktorskiej zachęcał aktora do odgrywania krótkich popisów aktorskich. Stały się one nie lada gratką dla widzów zgromadzonych na spotkaniu.

Spotkanie z Marianem Dziędzielem w Kinie za Rogiem

Na zakończenie Marian Dziędziel rozdał autografy oraz chętnie pozował do zdjęć z uczestnikami spotkania.

Bardzo mi było tutaj dobrze, zostałem bardzo miło przyjęty, dziękuję za gościnę. Nie chcę się zapraszać, ale się zaproszę, mam nadzieję ze się jeszcze spotkamy – powiedział Marian Dziędziel przed odjazdem do Krakowa.

Spotkanie z Marianem Dziędzielem w Kinie za Rogiem

Było to już drugie spotkanie z cyklu spotkań inicjowanych przez Kino za Rogiem w Kępnie mające na celu przybliżenie wszystkim, którzy kochają kino sylwetek twórców związanych z filmem oraz teatrem. Umożliwienie bezpośredniego kontaktu z twórcami , których można w większości zobaczyć jedynie w telewizji, w gazecie czy na dużym ekranie.

Spotkanie z Marianem Dziędzielem w Kinie za Rogiem

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
komin
Apel starosty

Starosta Kępiński apeluje o zaniechanie spalania odpadów w kotłowniach.    

Zamknij