Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Wakacje w Kępnie

Podczas trwających wakacji Gmina Kępno realizuje bogaty program kulturalno – sportowy. Ofertę dla najmłodszych i nie tylko przygotował Kępiński Ośrodek Kultury, Samorządowa Biblioteka Publiczna, Muzeum Ziemi Kępińskiej oraz Kępiński Ośrodek Sportu i Rekreacji. 

Warsztaty i zajęcia kulturalne

Wśród atrakcji kulturalnych zainteresowani znajdą warsztaty muzyczne, gry terenowe, quiz wiedzy, seanse filmowe w „Kinie za Rogiem”, zajęcia z origami, wspólne czytanie i oglądanie bajek oraz przedstawienie teatralne.

Sport

Bogata jest oferta zajęć sportowych, która obejmuje m.in. bezpłatną naukę pływania, gry i zabawy na basenie. Na terenie hali KOSiR odbędzie się szereg turniejów piłki nożnej i siatkówki plażowej. Dla miłośników sportu KOSiR udostępni swoje obiekty 18-19 sierpnia. Obiekty udostępniane będą bezpłatnie po wcześniejszych zapisach.

Zielone Wakacje

Ponadto Gmina jak co roku organizuje „Zielone Wakacje z profilaktyką” , czyli bezpłatne półkolonie przeznaczone dla dzieci klas 1-4, które obejmą 2 turnusy.
-I. turnus już trawa – 04-15 lipca 2016 r. – dla 60 dzieci uczęszczających do szkół :w Mikorzynie, Kierznie, Myjomicach, Świbie, Olszowie i SP nr 1 w Kępnie,
-II. turnus – 18-29 lipca 2016 r. – Kępiński Ośrodek Sportu i Rekreacji. – dla 60 dzieci uczęszczających do szkół w Krążkowach i Hanulinie oraz zamieszkujący wsie: Osiny, Szklarka Mielęcka, Borek Mielęcki a także ze SP nr 3 w Kępnie.
Program „Zielonych wakacji z profilaktyką” obejmuje min.
- Korzystanie z obiektów KOSiR, odkrytego basenu,
- zajęcia świetlicowe gry i zabawy na świeżym powietrzu,
- spotkania z ciekawymi ludźmi,
- wycieczka do „Grodu Rycerskiego”
- wizyta w straży pożarnej,
- spotkanie w budynku policji w ramach programu „Razem bezpieczniej”,
- wizyta w radiu SUD spotkanie z pracownikami radia zwiedzanie, udział w programie radiowym,
- spotkanie dzieci z Burmistrzem, zwiedzanie ratusza, wyprawka szkolna dyplom wzorowego Kolonisty
- realizacja programu profilaktycznego
- Zajęcia dla uczestników odbywają się codziennie oprócz sobót i niedziel w godzinach od 9:00 do 14:00.
Organizator zapewnia:
- dowozy i odwozy dzieci ,
- wyżywienie w postaci obiadu,
- napoje,
- ubezpieczenie uczestników,
- opiekę w czasie zajęć i dowozów dzieci.
Weryfikacji dzieci biorących udział w zajęciach dokonują dyrektorzy szkół.

Oferta stowarzyszeń

Oferta wakacyjna obejmuje również półkolonie i kolonie dla dzieci i młodzieży organizowane przez stowarzyszenia działające na terenie gminy Kępno, które uzyskały dotację z budżetu Gminy Kępno. Wypoczynek dla dzieci organizują: Kępiński Klub Tenisowy, ZHP Hufiec Kępno, Katolickie Stowarzyszenie Trzeźwości „DOM”, Klub Badmintonowy „Vol-Trick” oraz Stowarzyszenie Działań Psychospołecznych w Wieruszowie.

Dla dorosłych

Podczas wakacji nie brakuje również atrakcji dla dorosłych kępnian. Tak jak przed rokiem w każdy piątek na kępińskim Rynku, o godz. 19.30, odbywają się koncerty w ramach Muzycznego Lata. Ponadto w sobotę 9 lipca, odbyło się na Rynku plenerowe kino Skody organizowane przez Transatlantyk Festiwal. 

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Program 500+
Kępno: Prawie 3,5 mln zł na wypłaty 500+

Do dnia 1 lipca 2016r. do Miejsko- Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej wpłynęło 1998 wniosków o ustalenie prawa do świadczenia „500+”...

Zamknij