Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Imprezy z okazji VI Dni Gminy Trzcinica

W dniach 14 – 15 czerwca 2014 roku na boisku sportowym w Trzcinicy oraz na Kompleksie Boisk Sportowych ORLIK 2012 odbyły się imprezy z okazji VI Dni Gminy Trzcinica 2014 pod hasłem „Silni tożsamością kulturową mocni aktywnością”.

W dniu 14 czerwca od godziny 14:00 na Kompleksie Boisk Sportowych ORLIK 2013 rozgrywano III Międzygminny Turniej Piłki Siatkowej oraz Turniej Piłki Nożnej drużyn niezrzeszonych Sołectw Gminy Trzcinica.

Natomiast 15 czerwca odbyły się imprezy na stadionie sportowym.  Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik powitał wszystkich mieszkańców oraz gości i zachęcił do korzystania z przygotowanych atrakcji, życząc udanego popołudnia.

Jako pierwsze na scenie zaprezentowały się dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Trzcinicy i Zespołu Szkół w Laskach. Wystąpili soliści, zespoły muzyczne oraz grupy tanecznej. Występy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i przyciągnęły dużą publiczność. Młodzi artyści z dużą energią i humorem wprowadzili przybyłych mieszkańców i gości w imprezowy nastrój.

Po występach dzieci na scenie pojawił się zespół Efekt pracujący przy teatrze muzycznym Wit Wit, który zabawiał widzów dowcipami oraz zaprezentował śląską  muzykę biesiadną.

Następnie Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik oraz Przewodniczący Rady Gminy Zdzisław Mikołajczyk wręczyli dyplomy i statuetki sportowcom rywalizującym w sobotnich zawodach sportowych. Wyniki przedstawiły się następująco: w III Międzygminnym Turnieju Piłki Siatkowej I miejsce zajęła drużyna z Trzcinicy, II miejsce drużyna z Wielkiego Buczku a na III miejscu uplasowała się drużyna z Kuźnicy Trzcińskiej.  Natomiast w turnieju piłki nożnej drużyn niezrzeszonych sołectw Gminy Trzcinica zwyciężyła drużyna z Lasek, II miejsce zajęła drużyna z Piotrówki a na III miejscu znalazła się drużyna z Siemionki.  

Można było przejechać się kolejką i na kucyku, skorzystać z gastronomii przygotowanej przez Panie ze Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz posilić się potrawami z grilla. Dużą atrakcją dla dzieci był także dmuchany zamek, oraz stoiska z zabawkami. Atrakcje dla dzieci przygotowała również Świetlica Środowiskowa z Lasek.
Następnie na płytę boiska wkroczyli rycerze z Opolskiego Bractwa Rycerskiego prezentując pokaz walk rycerskich. Bractwo wystawiło również warsztaty dawnych rzemiosł, które cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród zgromadzonych, wśród atrakcji można było strzelać z łuku i zapoznać z innymi rodzajami średniowiecznej broni, pisać gęsim piórem, jak i sprawdzić co nas czeka w przyszłości.

Po emocjonującym boju rycerzy, który zakończył się salwami armatnimi, wystąpił zespół coverowy Abba Comeback, który poruszył publiczność przebojami znanej szwedzkiej grupy. Nie zabrakło takich hitów jak „Mamma Mia”, „Gimmie, Gimmie, Gimmie” i „Dancing Queen”.

Zespół świetnie wprowadził publiczność w atmosferę zabawy tanecznej, którą prowadził DJ MAGIC. Dodatkową atrakcją niedzielnego wieczoru był pokaz ognia i iskier, który rozgrzał zgromadzonych. Mieszkańcy bawili się do późnych godzin wieczornych.  VI Dni Gminy Trzcinica VI_dni_gminy2

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze
Trzcinica: Strażackie zmagania

8 czerwca 2014 roku w miejscowości Wodziczna odbyły się Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze. Organizatorem tegorocznych zawodów była miejscowa Ochotnicza...

Zamknij