Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Ustalono plan zajęć na ferie w Rychtalu

Dnia 26 stycznia 2015 r. na sali posiedzeń Urzędu Gminy Rychtal odbyło się spotkanie Wójta Gminy z dyrektorami placówek oświatowych z terenu gminy.

W spotkaniu udział wzięli wszyscy dyrektorzy szkół podstawowych, gimnazjum i przedszkola oraz Sekretarz i Skarbnik Gminy.

Spotkanie w całości poświęcone zostało kwestii organizacji zajęć w okresie ferii zimowych, które rozpoczynają się dnia 16 lutego.

Dyrektorzy przedstawili wstępny harmonogram zajęć planowanych do realizacji w okresie dwutygodniowej przerwy od zajęć lekcyjnych oraz propozycje zajęć tematycznych, jakie zostaną w tym czasie zorganizowane w poszczególnych placówkach. W okresie ferii każdej ze szkół udostępniony zostanie autobus szkolny celem zorganizowania wycieczek dla uczniów.

Zebranie z dyrektorami szkół w Rychtalu

Ustalono również godziny zajęć na hali sportowej, z uwzględnieniem różnych grup wiekowych. Na hali w tym samym czasie spotkają się uczniowie klas I-III oraz IV-VI wszystkich szkół podstawowych – prowadzone dla nich będą integracyjne zajęcia sportowe.

Wójt zapewnił również, iż Pracownia Orange i Świetlica Środowiskowa w Rychtalu dostosują godziny swojej pracy do harmonogramu zajęć organizowanych w ferie.

W okresie ferii Szkoła Podstawowa im. Bojowników o Wolność i Demokrację w Rychtalu oraz Gimnazjum im. Karola Wojtyły w Rychtalu prowadzić będą zajęcia w wymiarze 4 godzin dziennie. Z kolei Szkoła Podstawowa w Drożkach i Szkoła Podstawowa w Wielkim Buczku w Wymiarze 3 godzin dziennie.

Ponadto podczas spotkania Dyrektorzy zawnioskowali o zorganizowanie spotkania z Komisją Oświaty, Sportu, Kultury, Zdrowia i Pomocy Socjalnej.

Opracowano na podstawie materiałów UG Rychtal.

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Leszek Dąbrowski w SP nr 1 w Kępnie
Kępnianin z pasją gościem SP nr 1 w Kępnie

W związku z realizacją projektu systemowego „eSzkoła Wielkopolska - Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan” przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu oraz...

Zamknij