Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w gminie Perzów

W placówkach oświatowych Gminy Perzów zainaugurowano rok szkolny 2016-2017. Po długim okresie wakacyjnym uczniowie powrócili do szkół wypoczęci i radośni, pełni zapału do nauki.

Szkoły w gminie Perzów zostały odpowiedni przygotowane, odświeżone i pomalowane tak, aby uczniowie mogli czuć się w nich bezpiecznie i komfortowo. W Zespole szkół w Trębaczowie naukę rozpoczęło 161 uczniów, w Zespole Szkół w Perzowie 203 uczniów, w Gimnazjum w Perzowie uczyło się będzie 110 uczniów.  Na uroczystym apelu szkolnym w Zespole Szkół w Trębaczowie przebywała z wizytą wójt Danuta Froń. Wójt skierowała do wszystkich uczniów Gminy Perzów życzenia sukcesów w nauce, zapału i energii do pracy. Nauczycielom i rodzicom życzyła większego spokoju, satysfakcji i zawodowego spełnienia. Podczas uroczystości wójt poinformowała o budowie sali gimnastycznej w Trębaczowie zaplanowanej na jesień tego roku, o zmianach, które wiążą się z reformą szkolnictwa i przygotowaniem szkoły do systemu 8 klasowego. W Zespole Szkół w Perzowie z ramienia urzędu obecna była sekretarz Weronika Urbańska, w gimnazjum w Perzowie wójta gminy reprezentowała inspektor ds. oświaty Dominika Drapiewska.

Jedną z większych zmian jakie zostaną wprowadzone zarówno w perzowskiej podstawówce jak i gimnazjum a wynikające z budowy „Malucha” w Perzowie, jest organizacja zajęć dla uczniów w miejscowym Ośrodku Kultury. Uczniowie podobnie jak na zajęcia WF będą musieli przejść ze swoich szkół na lekcje do sal przygotowanych w GOK-u. Niezmiennie szkołami zarządzać będą dyrektorzy: Barbara Maras w Zespole Szkół w Perzowie, Artur Tokarz w Zespole Szkół w Trębaczowie i Leszek Urbański w gimnazjum w Perzowie. Podczas uroczystości odczytane zostały również życzenia od Wielkopolskiego Kuratora Oświaty Elżbiety Leszczyńskiej oraz od Wojewody Wielkopolskiego Zbigniewa Hofmana skierowane do dyrektorów, kadry pedagogicznej, pracowników szkoły i rodziców. Minutą ciszy uczczono rocznice wybuchu II wojny światowej.

Uczniowie - ZS w Perzowie ZS w Trębaczowie ZS w Trębaczowie ZS w Trębaczowie

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Lokal 7 - Bralin
Lokal VII – festiwal muzyczny na wieży!

Po pięciu latach i serii koncertów rockowych w ramach festiwalu Lokal siódma edycja imprezy organizowana przez Stowarzyszenie ARTwarium zagości na...

Zamknij