Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Uroczyste otwarcie kina „Sokolnia”

24 stycznia uroczyście otwarto zmodernizowane kino „Sokolnia” w Kępnie. Widownię wypełnili m. in. zaproszeni samorządowcy z gminy Kępno, pracownicy UMiG oraz  przedstawiciele instytucji, oświaty i służb w gminie Kępno. Nie zabrakło także przedstawicieli lokalnych biur partii politycznych a także władz poszczególnych gmin  powiatu kępińskiego, starostwa powiatowego oraz sąsiednich samorządów.

kino-sokolnia-03Uroczystość w podniosłym tonie prowadzili Magdalena Bendzińska i Krzysztof Godek, wprowadzając zebranych w tajniki nowoczesnych technologii zastosowanych w kępińskim kinie – Przed państwem cała paleta możliwości zmodernizowanego Kina „Sokolnia” w którym dzieje naszego miasta i historia X Muzy łączą się harmonijnie z teraźniejszością i przyszłością czyli z najnowocześniejszymi technologiami, zapewniającymi fantastyczne efekty wizualne i dźwiękowe – mówiła Magdalena Będzińska.

W owej palecie możliwości zebrani obejrzeli seans kina niemego przy akompaniamencie pochodzącego z Kępna, wybitnego pianisty Mateusza Słowikowskiego. Z kolei uczniowie z Zespołu Szkół w Mikorzynie wystawili spektakl teatralny m.in. o nadaniu Kępnu praw miejskich. Widzom zaprezentowano także różne gatunki filmowe  obrazujące możliwości techniczne i audiowizualne obiektu.

kino-sokolnia-08Ksiądz proboszcz Jerzy Palpuchowski dokonał aktu poświęcenia budynku, jednocześnie błogosławiąc wszystkich zebranych gości.

kino-sokolnia-04Otwarcie kina było okazją do podsumowania minionego roku działalności samorządu kępińskiego przez burmistrza Piotra Psikusa. Przedstawił on najważniejsze inwestycje w gminie oraz wydarzenia kulturalne – Dzisiejsza uroczystość to zarówno spotkanie noworoczne, oddanie do użytku kina, to wykonanie jednego z kluczowych zobowiązań danych jesienią 2014 roku mieszkańcom Miasta i Gminy Kępno. To przede wszystkim zaś święto nas wszystkich, lokalnej wspólnoty, która mam nadzieję będzie dumna z obiektu rozpoczynającego swoją działalność… – powiedział Piotr Psikus

kino-sokolnia-12Przyszedł również czas na wystąpienia zaproszonych gości, którzy składali burmistrzowi serdeczne gratulacje. Uporu w dążeniu do celu gratulował włodarzowi Dyrektor Departamentu Kultury Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu Włodzimierz Mazurkiewicz - Myślę, że nareszcie kino Sokolnia dołączyło do tych nowoczesnych, scyfryzowanych kin (…) i będziemy mogli tutaj zobaczyć nowoczesny spektakl. Panie Burmistrzu gratuluję uporu, bo myślę, że wiem jak trudno było doprowadzić do tego, że to kino dziś tak wygląda. Gratuluję tego, że jednak nie poddał się Pan różnym naciskom i opiniom które mówią, że być może powstanie ileś innych kin w tym powiecie to może nie warto. Warto. (…) Gratuluję tych sukcesów i życzę powodzenia.

kino-sokolnia-24Swój zachwyt otwarcie wyraziła także poseł Bożena Henczyca - Po obejrzeniu tych możliwości kina mogę powiedzieć właściwie dwa słowa: „ nareszcie” i „woow”, po prostu wbiło mnie w fotel i myślę, że wielu Was odczuło to samo. Panie Burmistrzu jest to wspaniały prezent dla mieszkańców nie tylko miasta i gminy Kępno, ale całego powiatu - podsumowała posłanka.

kino-sokolnia-15

 

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
rychtal-kulig-02
Rychtal: Kulig leśnymi duktami

W dniu 14 stycznia 2017 roku sołtys Zgorzelca w gminie Rychtal zorganizował kulig dla dzieci i młodzieży na terenie Lasów...

Zamknij