Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Ukrywanie się nie opłaciło

Od października 2013 roku Komenda Powiatowa Policji w Kępnie prowadziła dochodzenie w sprawie niełożenia na utrzymanie dzieci przez dłużnika alimentacyjnego – 51-letniego mieszkańca gm. Perzów. Mężczyzna ukrywał się przed policją, nie podawał swojego adresu, nie stawiał się na wezwania. We współpracy z kryminalnymi Komendy Powiatowej Policji w Legionowie 51-latek został wczoraj zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Już usłyszał zarzuty. 

W październiku 2013 roku Komenda Powiatowa Policji w Kępnie wszczęła dochodzenie w sprawie niewywiązywania się z obowiązku alimentacyjnego 51-letniego mężczyzny z gm. Perzów. Mężczyzna nie wywiązywał się z obowiązku płacenia alimentów zasądzonych wyrokiem sądowym, wyprowadził się poza powiat kępiński nie podając nowego adresu zamieszkania ani nie przemeldowując się. Mężczyzna nie stawiał się na wezwania policji, podejmował prace jedynie o charakterze dorywczym. Sądził, że dzięki takiemu postępowaniu uniknie odpowiedzialności karnej. Jeszcze w ubiegłym roku prokurator Prokuratury Rejonowej w Kępnie wydał nakaz poszukiwania 51-latka oraz jego przymusowego zatrzymania.  Przez kilka miesięcy kępińscy policjanci ustalali miejsce pobytu dłużnika alimentacyjnego. Dzięki szeroko zakrojonym czynnościom poszukiwawczym ustalili jego adres. Mężczyzna przebywał obecnie pod Warszawą, na terenie powiatu legionowskiego. Natychmiast nawiązano współpracę z funkcjonariuszami z Legionowa. Ci  w minionych dniach natrafili na ślad jego aktualnego miejsca pracy. 15 kwietnia br. 51-latek został przez funkcjonariuszy KPP Legionowo zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzuty związane z niełożeniem na utrzymanie dzieci. Grozi mu za to do 2 lat pozbawienia wolności.

W całym 2013 roku do Komendy Powiatowej Policji w Kępnie skierowano ponad 100 spraw związanych z niealimentacją. W około 70 przypadkach zakończyły się one zarzutami. W pierwszym kwartale tego roku do KPP w Kępnie trafiło już ponad 20 kolejnych zgłoszeń dotyczących dłużników alimentacyjnych.

Informacja pochodzi z KPP w Kępnie.

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Ks. Zdzisław Peszkowski - Krążkowy
Dzień Rodzin Katyńskich w Krążkowach

11 kwietnia 2014 r. uczniowie Gimnazjum im ks. Zdzisława Peszkowskiego w Krążkowach uczcili pamięć ofiar zbrodni katyńskiej.    Dzień Rodzin...

Zamknij