Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Uczniowie ZSS na Malcie

W dniach 18-25 października 2017 r. kolejna grupa uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem wraz z opiekunami uczestniczyła w wymianie w ramach realizowanego projektu Erasmus+.

Przed wyjazdem uczniowie uczyli się jak przygotować się do wyjazdu za granicę, jak prawidłowo poruszać się po lotnisku, a przede wszystkim jaka pogoda zastanie ich na Malcie i jakie ubrania ze sobą zabrać. Podczas pobytu na wyspie uczniowie odwiedzili maltańską szkołę partnerską Guardian Angel Secondary Education Resource Centre, gdzie wraz ze swoimi rówieśnikami uczestniczyli we wspólnych zajęciach.

uczniowie zss w Słupi pod Kępnem na Malcie (3) uczniowie zss w Słupi pod Kępnem na Malcie (9)

Młodzi ludzie nabywali umiejętności nawiązywania kontaktów oraz współpracy z nowo poznanymi osobami. Popołudnia zajęte były przez zwiedzanie pięknej Malty. Uczniowie odwiedzili zjawiskową stolicę Valetta, pierwsze maltańskie miasto Mdina i urokliwe trójmiasto Vittoriosa, Senglea i Cospicua. Tradycją już stały się wizyty uczniów ZSS w Castello dei Baroni, który jest siedzibą Zakonu Maltańskiego. Pogoda dopisała, a uczniowie z łatwością mogli zauważyć różnicę pomiędzy maltańską i polską jesienią. Po tygodniu wszyscy szczęśliwie i z uśmiechami na twarzy wrócili do Polski.

uczniowie zss w Słupi pod Kępnem na Malcie (1) uczniowie zss w Słupi pod Kępnem na Malcie (2) uczniowie zss w Słupi pod Kępnem na Malcie (4) uczniowie zss w Słupi pod Kępnem na Malcie (5) uczniowie zss w Słupi pod Kępnem na Malcie (6) uczniowie zss w Słupi pod Kępnem na Malcie (7) uczniowie zss w Słupi pod Kępnem na Malcie (8)

Źródło: www.starostwo.kepno.pl

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
łęka opatowska
Opatów: Przebudowa pomieszczeń szkoły

W dniu 30.10.2017r. została podpisana umowa na „Przebudowę pomieszczeń w Szkole Podstawowej w Opatowie”. Zakres prac obejmuje utworzenie wydzielonych pomieszczeń...

Zamknij