Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Uczniowie ZSP Nr 2 na praktykach we Włoszech

Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie już po raz siódmy odbyli 3-tygodniową praktykę zawodową w ramach programu Unii Europejskiej ERASMUS +, tym razem we Włoszech.

Projekt ,,Do Włoch po nowe doświadczenia zawodowe’’ jest odpowiedzią na potrzebę właściwego przygotowania młodzieży do podjęcia aktywności zawodowej i powiązania kształcenia zawodowego z potrzebami rynku pracy. Uczniowie podjęli wyzwanie konfrontacji zdobytej wiedzy z praktycznym jej wykorzystaniem w realiach obcego kraju. Głównym założeniem projektu jest zwiększenie praktycznych umiejętności i mobilności uczestników w celu podniesienia ich potencjalnej atrakcyjności na rynku pracy.
Wyjazd był poprzedzony długimi przygotowaniami. Uczniowie uczestniczyli w kursie języka włoskiego oraz pilnie szlifowali język angielski pod nadzorem nauczycieli języka angielskiego: Beaty Szymoniak i Alicji Gawińskiej. Znajomość tych języków była niezbędna w konwersacji w czasie pobytu we Włoszech. Odbyło się również przygotowanie kulturowe i zawodowe praktykantów do wyjazdu.

20180312_091529
Organizatorem praktyk we Włoszech (Rimini) była firma Sistema Turismo, która w profesjonalny sposób przygotowała pobyt naszych uczniów, koordynowała kontakty z pracodawcami i ułatwiała poznawanie kultury włoskiej poprzez organizowanie wycieczek i spotkań kulturalnych.
W projekcie uczestniczyło 15 uczniów ZSP Nr 2 w Kępnie, którzy w terminie od 5 – 23 marca 2018 roku odbyli praktyki zawodowe we włoskich firmach: samochodowych, budowlanych i logistycznych współpracujących z Sistema Turismo. Praktyka ta była integralną częścią szkolenia zawodowego w Polsce.
Podczas pobytu we Włoszech uczniowie nie tylko doskonalili swoje umiejętności językowe i zawodowe, ale także rozwijali europejską świadomość kulturową, budowali relacje i nabywali nowe kompetencje interpersonalne. Rozwijali ponadto umiejętność adaptowania się do warunków życia i pracy w różnych krajach europejskich.

DSCN0306
W czasie wolnym młodzież uczestniczyła w wycieczkach do Wenecji oraz  San Marino, a także poznawała ciekawe lokalne zakątki, kulturę oraz język włoski. W hotelu „Kursaal”, który stanowił bazę noclegową, uczniowie poznali tradycyjną kuchnię włoską przygotowywaną przez wyśmienitego kucharza serwującego codziennie pyszne specjały.
W dniach 11.03-14.03.2018r. z wizytą monitorująca przewidzianą w realizacji projektu przybyły do Włoch: pani dyrektor Barbara Mędel, pani Katarzyna Bartnik-Domal oraz pani Alicja Gawińska w celu sprawdzenia stopnia realizacji programu praktyk. Po odwiedzeniu uczniów w poszczególnych zakładach pracy delegacja monitorująca stwierdziła, iż wszyscy uczniowie zaklimatyzowali się we włoskich miejscach pracy, a koordynatorzy z firmy Sistema Turismo i sami pracodawcy podkreślali ogromne zaangażowanie naszych uczniów, ich chęć współpracy i wysoki poziom umiejętności zawodowych w zawodach: technik budownictwa, technik logistyk i technik pojazdów samochodowych.
Zagraniczna praktyka zawodowa zaowocowała zawarciem nowych znajomości, poznaniem kultury włoskiej oraz zabytków Rimini, Wenecji i San Marino.
Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające ukończenie stażu a zdobyte doświadczenie zawodowe na pewno ułatwi naszej młodzieży lepszy start w dorosłe życie.
Projekt realizował zespół w składzie Ewa Jobczyk (koordynator projektu), Piotr Krymiec (obsługa elektroniczna projektu, składanie, raportowanie oraz promocja internetowa projektu),Alicja Gawińska i Beata Szymoniak (opiekunowie oraz tłumaczenie dokumentacji projektu), Barbara Howis (tłumaczenie dokumentacji projektu).
Projekt został w całości sfinansowany z funduszy UE w ramach programu ERASMUS+, Akcja 1: Mobilność Edukacyjna.

ZSP Nr 2

DSC_1014 DSC_1415

Reklama:

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Uczniowie ZSP Nr 2 z opiekunem
ZSP Nr 2 świętuje sukces

ZSP NR 2 w Kępnie świętuje sukcec budowlańca. Uczeń technikum budowlanego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie -Krystian Szczot...

Zamknij