Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Uczniowie z gminy Trzcinicy otrzymali stypendia

15 października 2015 roku w Zespole Szkół w Trzcinicy już po raz ósmy odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Wójta Gminy Trzcinica.

W spotkaniu uczestniczyli Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik, Przewodniczący Rady Gminy Zdzisław Mikołajczyk, Sekretarz Gminy Renata Ciemny, dyrektorzy i wicedyrektorzy Zespołu Szkół w Trzcinicy i Zespołu Szkół w Laskach, wychowawcy wyróżnionych uczniów oraz stypendyści wraz z rodzicami.

Stypendia dla uczniów zostały przyznane w trzech kategoriach: stypendia za wyniki w nauce, stypendia za osiągnięcia sportowe oraz stypendia za osiągnięcia w dziedzinie kultury i działalności artystycznej.
Ogółem stypendia otrzymało 27 uczniów z Zespołu Szkół w Laskach i Zespołu Szkół w Trzcinicy. W trakcie uroczystości, którą poprowadziła Sekretarz Renata Ciemny każdy uczeń oraz rodzice stypendystów otrzymali z rąk Wójta Gminy Trzcinica oraz Przewodniczącego Rady Gminy Trzcinica listy gratulacyjne oraz róże. Podczas uroczystości wręczone zostały również stypendia w kwocie 220,00 złotych.
Za wyniki w nauce przyznano stypendia 14 uczniom, którzy mogą pochwalić się osiągnięciem w roku szkolnym 2014/2015 średniej ocen 5,5 w szkołach podstawowych i 5,4 w gimnazjach oraz wzorowym zachowaniem lub byli laureatami konkursów na szczeblu wojewódzkim. Są to uczniowie z Zespołu Szkół w Trzcinicy: Natalia Parzonka, Milena Rosielewska, Agata Fajga, Natalia Pawlik, Kornelia Jeziorna, Paulina Jeziorna, Anna Więcek, Julita Krowiarz, Sara Zimoch, Mateusz Pawlik, Miłosz Jelonek oraz Wikoria Nowak, która otrzymała również stypendium za osiągnięcia w dziedzinie kultury i działalności artystycznej. Natomiast z Zespołu Szkół w Laskach: Kornelia Noculak i Dominika Smyrek.

stypendia - Trzcinica
W kategorii osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2014/2015 przyznano stypendia dla Michała Głowika z Zespołu Szkół w Trzcinicy oraz Patrycji Glińskiej z Zespołu Szkół w Laskach za zajmowanie czołowych miejsc w zawodach sportowych na szczeblu powiatowym, wojewódzkim oraz ogólnopolskim.
Za osiągnięcia w dziedzinie kultury i działalności artystycznej ( m.in. plastycznej, recytatorskiej, tanecznej, wokalnej ) stypendia otrzymali uczniowie zajmujący wysokie miejsca w konkursach międzynarodowych, ogólnopolskich i wojewódzkich. Nagrodzonych zostało 11 uczniów. Z Zespołu Szkół w Trzcinicy: Paulina Parzonka i Julia Jokiel natomiast z Zespołu Szkół w Laskach: Roman Fabian, Klaudia Zakręt, Amelia Sołtysiak, Miłosz Ptak, Oliwia Laske, Bartosz Baum, Wiktoria Bielińska i Joanna Majchrowska.

W trakcie uroczystości swoje umiejętności wokalne zaprezentował chór szkolny z ZS w Trzcinicy pod kierunkiem Renaty Adamskiej. W ciągu ostatnich ośmiu lat stypendia otrzymało ogółem 176 uczniów z obu Zespołów Szkół.

Jak dodaje Wójt Gminy Grzegorz Hadzik: chciałbym pogratulować wszystkim wyróżnionym uczniom, życzę im dalszych sukcesów. Gratuluję i dziękuję także rodzicom, wychowawcom, opiekunom i nauczycielom za włożony trud i wysiłek . Cieszę się, iż mamy tak uzdolnionych uczniów, jest to powód do radości i zadowolenia. Dziękuję także Zespołowi Szkół w Trzcinicy za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie uroczystości wręczenia stypendiów.

stypendia

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
wystawa-prac-natalia-wabnicDSCN0277
Wystawa prac Natalii Wabnic

Od 8 października br. w galerii w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy można oglądać wystawę prac artystycznych Natalii Wabnic, mieszkanki...

Zamknij