Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Uczennica LO nr I laureatką konkursu

16 lutego bieżącego roku odbyło się w Warszawie uroczyste podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu „Napisz Błogosławionemu Księdzu Jerzemu Popiełuszce jak dzisiaj zło dobrem zwyciężasz”.

Konkurs był zorganizowany przez Akcję Katolicką w 30 rocznicę męczeńskiej śmierci kapelana Solidarności, przy współpracy z Telewizją Polską, a honorowy patronat na nim objął Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ks. abp Stanisław Gądecki.

Pierwsze miejsce na etapie ogólnopolskim w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zajęła uczennica klasy II A, Liceum Ogólnokształcące nr I im. mjra Henryka Sucharskiego w Kępnie Izabela Ochędzan, która napisała pracę konkursową pt. „Dzisiejszy świat”. Opiekunem laureatki jest katecheta mgr lic. Tomasz Grzeszkowiak.

Konkurs Napisz Błogosławionemu Księdzu Jerzemu Popiełuszce jak dzisiaj zło dobrem zwyciężasz

Adresatami konkurs byli uczniowie wszystkich typów szkół, a jego celem było przybliżenie postaci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, patrioty, społecznika, obrońcy godności człowieka w 30. rocznicę męczeńskiej śmierci oraz kształtowanie postaw chrześcijańskich, patriotycznych wśród dzieci i młodzieży na przykładzie życia i działalności duszpasterskiej błogosławionego. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było napisanie własnego, samodzielnego utworu literackiego w dowolnej formie, który nie był dotychczas publikowany i nagradzany w innych konkursach. Utwór literacki był oceniany przez komisje na etapie szkolnym, diecezjalnym i ogólnopolskim, pod względem jego zgodności z tematem konkursu, oryginalności, wartości artystycznych oraz poprawności językowej, stylistycznej i ortograficznej.

Konkursu „Napisz Błogosławionemu Księdzu Jerzemu Popiełuszce jak dzisiaj zło dobrem zwyciężasz”

Uroczyste wręczenie laureatom nagród połączone było ze spotkaniem się w kościele św. Stanisława Kostki na Żoliborzu z asystentem kościelnym Akcji Katolickiej ks. bp. Markiem Solarczykiem i przedstawicielami Zarządu KIAK na czele z prezes Haliną Szydełko. Po spotkaniu w kościele wszyscy udali się do grobu bł. ks. Jerzego, gdzie w imieniu laureatów kwiaty złożyła Izabela Ochędzan.

Kolejną częścią programu dnia był wyjazd do gmachu telewizji przy ul. Woronicza, gdzie odbyła się uroczystość podsumowania konkursu i wręczenia nagród ufundowanych przez prezesa Zarządu TVP S.A., asystenta kościelnego AK i Zarząd KIAK. Atrakcją dla laureatów było to, że wszystko odbyło się podczas nagrania magazynu „Ziarno” przygotowanego przez Redakcję Programów Katolickich Telewizji Polskiej. 

Konkursu „Napisz Błogosławionemu Księdzu Jerzemu Popiełuszce jak dzisiaj zło dobrem zwyciężasz”

Nagrody wręczali fundatorzy: prezes TVP Juliusz Braun, bp Marek Solarczyk, a w imieniu Zarządu KIAK prezes Halina Szydełko i wiceprezes Wiesław Smereczyński. Fragmenty prac konkursowych czytała znana aktorka – Emilia Krakowska. Następnie laureaci wzięli udział w nagraniu magazynu „Ziarno” oraz zwiedzali siedzibę telewizji.

Konkursu „Napisz Błogosławionemu Księdzu Jerzemu Popiełuszce jak dzisiaj zło dobrem zwyciężasz”

Emisja odcinka „Ziarna” z udziałem Izabeli Ochędzan odbędzie się 22 marca 2015 roku o godzinie 8:55. Ponadto w niedzielne przedpołudnie, 22 lutego 2015 r. o godzinie 11.50, można będzie zobaczyć Izabelę w programie „Między Ziemią a Niebem”, do którego udzieliła wywiadu.
Jest to kolejne duże osiągnięcie uczniów Liceum Ogólnokształcące nr I im. mjra Henryka Sucharskiego w Kępnie. Gratulujemy uczennicy i jej opiekunowi i życzymy dalszych sukcesów.

TAG

Konkursu „Napisz Błogosławionemu Księdzu Jerzemu Popiełuszce jak dzisiaj zło dobrem zwyciężasz”

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Spotkanie z Marianem Dziędzielem w Kinie za Rogiem
Walentynki z Marianem Dziędzielem

Miłośnicy kina w niezwykły sposób spędzili Walentynki w Kępińskim Ośrodku Kultury. W Kinie za Rogiem miało miejsce spotkanie ze znanym aktorem...

Zamknij