Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Uczeń ZSP Nr 2 laureatem olimpiady

W dniach 12 – 14 kwietnia bieżącego roku w Zielonej Górze obył się etap centralny XXXI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.

Głównym organizatorem konkursu był Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej.
A droga do finału naszego ucznia była długa…
Pierwszy był etap szkolny, w którym udział brało 40 uczniów klasy III i IV Technikum Budowlanego. W tym etapie wyłonionych zostało 2 uczniów: Jakub Kibort z kl. IIITA i Krystian Szczot z kl. IVTB, tym samym uczniowie ci zakwalifikowali się do etapu okręgowego.
Po etapie okręgowym, w którym udział brało 47 uczniów z okręgu centralnego (w Wieluniu), tylko 4 zakwalifikowało się do etapu ogólnopolskiego, a wśród nich był  Krystian.
W sumie z 617 uczniów startujących we wszystkich okręgach, do finału zakwalifikowało się tylko 82 uczniów, którzy reprezentowali 41 szkół z całej Polski.
Walka o tytuły była naprawdę zawzięta!!!

20180414_100305
Wszystkim oczywiście zależało na najważniejszym – tytule finalisty, a najlepiej laureata.
Dlaczego? Bo to prestiż, satysfakcja z osiągniętego wyniku, okupionego wieloma godzinami pracy, ale i ogromna szansa rozwoju, ponieważ tytuł ten otwiera drzwi na wszystkie uczelnie techniczne w Polsce!
Krystian ten najważniejszy tytuł laureata zdobył!
To dotychczas największy sukces naszych budowlańców w tak prestiżowym konkursie. Do tej pory doczekaliśmy się dwóch finalistów!
Zapełniając kolejne karty w historii naszej szkoły, dopisujemy tam Laureata Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, mając nadzieję, że zachęcimy w ten sposób naszych obecnych, jak i przyszłych uczniów do uczestnictwa w zajęciach dodatkowych, rozwijających umiejętności techniczne i przygotowujących do olimpiady.
Następna edycja olimpiady tuż tuż. …a apetyt rośnie w miarę jedzenia.
Krystianowi dziękujemy za owocną współpracę, życzymy aby w 100 % wykorzystał ten tytuł, zdobytą wiedzę i doświadczenie, oraz aby zrealizował swoje wszelkie plany naukowe i zawodowe.
Mamy nadzieję, że ta „piękna historia” będzie przykładem do naśladowania dla innych uczniów, nie tylko w zawodach budowlanych.

Laureat Olimpiady z opiekunem

Nauczyciele przedmiotów budowlanych
ZSP Nr 2 w Kępnie

Reklama:

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
DSCN0001
Dotacja na budowę dróg

Gmina Trzcinica złożyła wniosek do Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu o dofinansowanie budowy dróg gminnych. 26 marca 2018 roku Sejmik Województwa...

Zamknij