Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Turkowy: Kolędowanie z Mieczysławem Szcześniakiem

20 grudnia 2015 r. w kościele parafialnym w Turkowach odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Mieczysława Szcześniaka.

Artysta przyjechał na zaproszenie Wójt Gminy Perzów Danuty Froń. Gospodarzem koncertu był proboszcz parafii w Turkowach ks. Ryszard Zieliński.

szczesniak-turkowy4

Koncert miał być ukoronowaniem prac remontowych poczynionych na zewnątrz kościoła w Turkowach a także, jak mówiła Wójt Danuta Froń miał się stać muzycznym prezentem pod choinkę dla mieszkańców Gminy Perzów. „ Niech ten koncert wprowadzi Państwa w świąteczny nastrój. Chciałabym, aby wpisał się w tradycję naszej Gminy i aby tego typu koncerty organizowane były u nas co roku na chwile przed Świętami Bożego Narodzenia, byśmy mogli się nimi cieszyć i wspólnie je przeżywać”. Kościół w Turkowach wypełniony był po brzegi. Publiczność wspólnie z artystą śpiewała tradycyjne kolędy „Gdy śliczna Panna”, „Przybieżeli do Betlejem” czy „Gdy się Chrystus rodzi”. Były również pastorałki między innymi „ Przytul mnie”, „ Nie było miejsca dla Ciebie”, „ Kolęda dwóch serc” oraz utwory do tekstów Ks. Jana Twardowskiego”. „Dla wszystkich nas było to bardzo duże przeżycie. Cieszymy się, że mogliśmy gościć tak wspaniałego artystę, jakim jest Mieczysław Szcześniak”- mówił proboszcz parafii Ks. Ryszard Zieliński. Koncert Kolęd i Pastorałek był pierwszym tego rodzaju koncertem w kościele parafialnym w Turkowach. Nad bezpieczeństwem i porządkiem organizacyjnym podczas spotkania koncertu czuwała OSP Turkowy.

szczesniak-turkowy2 szczesniak-turkowy1 szczesniak-turkowy3 szczesniak-turkowy0

Opracowano na podstawie materiałów UG w Perzowie.

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
konkurs-trzcinica2
Podsumowanie konkursu „Zapobiegajmy pożarom”

8 grudnia 2015 roku w sali sesyjnej w Urzędzie Gminy w Trzcinicy odbyło się podsumowanie etapu gminnego Ogólnopolskiego konkursu plastycznego...

Zamknij