Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Powiatowy piknik „W rodzinie siła III”

W dniu 28 czerwca br. na terenie Kępińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kępnie odbył się trzeci powiatowy Piknik „W rodzinie siła III” organizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kępnie i po raz pierwszy – w partnerstwie z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Trzcinicy.

GOPS w Trzcinicy rozpoczyna realizację projektu „Silę mam dzięki Wam, ale radzę sobie sam… – budowanie lokalnego systemu wsparcia” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Poddziałania 7.1.2 – „Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez powiatowe centra pomocy rodzinie” Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz ze środków Powiatu Kępińskiego i Gminy Trzcinica.

Pozyskane dofinansowanie z EFS na 2014 rok wynosi : 894 991,05 zł a wkład własny w zadanie to łączna kwota 104 998,95 zł ze środków Powiatu Kępińskiego i Gminy Trzcinica.

Projekt skierowany jest do 78 osób – mieszkańców Powiatu Kępińskiego. PCPR Kępno jako Lider projektu obejmuje wsparciem 50 osób niepełnosprawnych wraz z ich opiekunami, 9 rodzin zastępczych oraz 7 osób doznających przemocy w rodzinie. Natomiast Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Trzcinicy jako Partner zorganizuje wsparcie dla 10 rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi.

W ramach projektu uczestnicy skorzystają z:
treningów umiejętności społecznych i życiowych,
kursów aktywizujących/zawodowych: obsługa komputera, ABC Przedsiębiorczości, kurs prawa jazdy B, grupy wsparcia, kurs udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, warsztaty „Szkoła dla rodziców” poradnictwa prawnego i zawodowego,
14 – dniowego turnusu rehabilitacyjnego dla ON,
10 – dniowego wyjazdu warsztatowego dla rodzin zastępczych,
10 – dniowego obozu szkoleniowo -terapeutycznego dla rodziców dzieci niepełnosprawnych
7 – dniowego wyjazdu warsztatowego dla osób doznających przemocy domowej.

Celem głównym Pikniku „W rodzinie siła III” była promocja rodziny, rodzicielstwa zastępczego oraz integracja rodzin z terenu Powiatu Kępińskiego. Centrum zachęcało również mieszkańców do przemyśleń, które mogłyby zaowocować decyzją  o przyjęciu pod swój dach dziecka lub dzieci, z nieuregulowaną sytuacja prawną i zapewnienie im szczęśliwego dzieciństwa.

Z. Czworowska: Rodzicielstwo zastępcze czasami budzi obawy… nie mniej jesteśmy bardzo szczęśliwi, gdy chęć pomocy dzieciom jest ponad te niepokoje i pojawiają się w Centrum osoby, które mimo wątpliwości z otwartością odnoszą się do dziecka i jego problemów, które wiedzą, że dając dziecku siebie, dadzą mu szansę na szczęśliwe dzieciństwo, będą mu towarzyszyć w oczekiwaniu na powrót prawdziwych rodziców albo pomogą wejść w dorosłe życie.

Trzeci powiatowy piknik "W rodzinie siła III"Podczas pikniku dzieci oraz ich rodzice udział wzięli w specjalnym programie Teatru Kubika p.t. „Cyrk na kółkach”, w ramach którego artyści m.in. animowali uczestników do wspólnej zabawy rozpoczynając od barwnego korowodu cyrkowego poprzez arcyśmieszny spektakl „Operacja” z udziałem widzów, w którym w roli klauna Rudiego wystąpił Radosław Kubik, a kończąc na bloku konkursów i zabaw pod wspólnym hasłem „Dziki zachód”. W ramach bloku konkursów i zabaw dzieci uczestniczyły w rodzinnych konkurencjach sportowych “Akcja Rodzinna Operacja”, zabawach z chustą Klanza czy pokazie gigantycznych baniek mydlanych.

piknik rodzinnyWszyscy mogli podziwiać występ artystyczny dzieci uczęszczających na zajęcia do świetlicy integracyjno – socjoterapeutycznej przy PCPR Kępno.
W między czasie dzieci mogły korzystać bezpłatnie z wszystkich atrakcji m.in.: malowanie twarzy czy możliwość zabawy na dmuchanych urządzeniach: zjeżdżalni dmuchany plac zabaw – Robot, zjeżdżalni „Bawigród” oraz chodzenie po wodzie w kulach wodnych. Czas pobytu na pikniku „W rodzinie siła” umilał wszystkim Myszka Miki i Smerfetka.

Trzeci powiatowy piknik "W rodzinie siła III"Kolejna z atrakcji był pokaz umiejętności i profesjonalnego wyszkolenia psów terapeutycznych pani Magdaleny Ciesielskiej z Ośrodka Rehabilitacyjnego „Na wzgórzu” oraz ciesząca się dużą popularnością przejażdżka na motocyklach, dzięki uprzejmości grupy motocyklistów z Kępna na czele z ks. Tomkiem i ks. Karolem Hojeńskimi.

Trzeci powiatowy piknik "W rodzinie siła III"Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kępnie – po raz pierwszy w tym roku zorganizowało akcję DZIEŃ DAWCY SZPIKU we współpracy z Fundacją DKMS Polska.
Dlaczego ?
W Polsce, co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Dla wielu pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego. Cały czas są w Polsce pacjenci, dla których nie znaleziono dawcy, wśród 22 milionów osób zarejestrowanych na całym świecie. PCPR by zwiększyć szansę na znalezienie dawcy dla pacjentów organizowało tą akcję
Zdecydowałam się na zorganizowanie akcji, ponieważ jest to jedna z nielicznych rzeczy, która może każdy z nas zrobić dla innych osób – nic nie tracąc. To szczytny cel. Im więcej ludzi będzie zarejestrowanych tym większa szansa na uratowanie życia osobom chorym na białaczkę. Wystarczy tylko chwila. Ważne jest pomaganie innym zwłaszcza, że to nic nas nie kosztuje. W dniu dzisiejszym deklarację zastania potencjalnym dawca szpiku zgłosiło 56 mieszkańców naszego powiatu – do duży sukces. Akcje na pewno powtórzymy pod koniec wakacji np. podczas festynu Pożegnanie Lata – mówi organizator akcji Zuzanna Czworowska.

Trzeci powiatowy piknik "W rodzinie siła III"

Trzeci powiatowy piknik "W rodzinie siła III"Trzeci powiatowy piknik "W rodzinie siła III"Trzeci powiatowy piknik "W rodzinie siła III"Trzeci powiatowy piknik "W rodzinie siła III"

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
XII Zawody Sportowo-Pożarnicze
XII Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze

W niedzielę 29 czerwca br. na boisku sportowym w Biadaszkach odbyły się XII Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze, w których...

Zamknij