Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Trzcinica: Rozmawiali o czystym powietrzu

17 września 2018 r. w sali Domu Ludowego w Trzcinicy miało miejsce spotkanie informacyjne Ministerstwa Środowiska na temat Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”.

Spotkanie otworzył Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik, który powitał mieszkańców i nakreślił cel zebrania. W dalszej części głos zabrał przedstawiciel Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Poznaniu, który na podstawie przygotowanej prezentacji szczegółowo omówił cele i zasady funkcjonowania programu.
“Czyste Powietrze” to kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych. Działania te pomogą nie tylko chronić środowisko, ale również przyczynią się do oszczędności w domowych budżetach.

DSCN0995
Realizacja programu przewidziana jest na lata 2018-2029. Pomoc może występować w formie dotacji lub pożyczki, a jej intensywność uzależniona jest od kwoty miesięcznego dochodu na osobę w gospodarstwie domowym wnioskodawcy. Nabór wniosków prowadzony będzie w trybie ciągłym, a terminy ich składania i rozpatrywania zamieszczone są na stronie internetowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu:
http://www.wfosgw.poznan.pl/ogloszenie-o-naborze-ramach-programu-priorytetowego-czyste-powietrze/
Wójt Gminy Trzcinica zachęca mieszkańców do zapoznania się z warunkami ogłoszonego konkursu i skorzystania z pomocy Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”, co przyczyni się do  zmniejszenia emisji zanieczyszczeń powietrza.

DSCN0998

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Oferty pracy
PUP: Aktualne oferty pracy

Pracownicy poszukiwani za pośrednictwem Powiatowego Urzędu Pracy w Kępnie. BRANŻA HANDLOWA Zawód SPRZEDAWCA – 1 osoba Wykształcenie zawodowe, Wymagania Obsługa...

Zamknij