Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Trzcinica: Poszerzanie współpracy

Głównym obszarem nawiązanej współpracy będą działania związane z promocją kultury, współpracą sportową i wymianą młodzieży.


Grupa Wyszehradzka jest nieformalnym określeniem stosowanym w stosunku do państw środkowoeuropejskich: Czech, Polski, Słowacji i Węgier. Po stronie polskiej współpracę z Grupą Wyszehradzką koordynuje Departament Polityki Europejskiej MSZ. Instytucją Grupy Wyszehradzkiej jest Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki (International Visegrad Fund), który wspiera współpracę w tym poprzez finansowanie działań z zakresu promocji i rozwoju: współpracy kulturalnej, współpracy w dziedzinie edukacji, wymiany młodzieży, a także programy stypendialne. W ramach pomocy przyznawane są granty od 5 000 do około 20 000 euro. Wnioski o granty składać mogą między innymi jednostki samorządu lokalnego. Jednakże projekt złożony w ramach wniosku musi zakładać współpracę podmiotów z co najmniej 3 państw Grupy Wyszehradzkiej. Gmina Trzcinica miała dotychczas nawiązaną współpracę z przedstawicielami jednego z krajów czyli Węgier. Brakowało partnera z trzeciego kraju. W ostatnim czasie udało się nawiązać współpracę z Gminą Tetin leżącą w Czechach. 4 września 2016 Starosta Gminy Martin Hrdlicka uczestniczył w Powiatowo-Gminnych Dożynkach w Laskach. Natomiast w dniach 16-17 września 2016 przedstawiciele Gminy Trzcinica Wójt Grzegorz Hadzik i Dawid Gościniak zajmujący się sprawami kultury sportu, promocji i pozyskiwania środków zewnętrznych uczestniczyli w obchodach 1100-lecia Św. Ludmiły i spotkaniu przedstawicieli samorządu lokalnego z Czech, Słowacji, Niemiec oraz Polski. Głównym obszarem nawiązanej współpracy będą działania związane z promocją kultury, współpracą sportową i wymianą młodzieży. I właśnie na te działania poszukiwane będą środki z Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego.
Jak podsumowuje Wójt Gminy Grzegorz Hadzik – Pozyskujemy środki z Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu, z różnych instytucji centralnych w Warszawie, teraz przychodzi pora aby spróbować pozyskać środki bezpośrednio od międzynarodowych instytucji finansowych. Ważna jest także współpraca i wymiana doświadczeń. Myślę, iż zaowocuje to dalszymi działaniami w przyszłości.

trzcinica-tetin-czechy-3trzcinica-tetin-czechy-2trzcinica-tetin-czechy-1

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Oferty pracy
Oferty pracy

Pracownicy poszukiwani za pośrednictwem Powiatowego Urzędu Pracy w Kępnie. BRANŻA HANDLOWA Zawód KASJER – 1 osoba Wykształcenie zasadnicze zawodowe, Wymagania...

Zamknij