Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Trzcinica: Podsumowanie ferii zimowych

Ferie zimowe dobiegły końca, jednak dzieci i młodzież z Gminy Trzcinica mają co wspominać.

Od 12 lutego do 23 lutego w czasie ferii zimowych zorganizowano szereg zajęć i wyjazdów. Jak co roku Świetlice działające na terenie Gminy Trzcinica zaproponowały dzieciom wspólne spędzenie czasu w sposób aktywny i twórczy.  Humor, quizy, gry świetlicowe, zagadki literackie, wykonywanie masek karnawałowych i malowanie zimowych pejzaży – to tylko niektóre zabawy z programu na ferie, jaki został przygotowany aby dzieci wesoło i ciekawie mogły spędzić wolny czas. 
Spotkania  w świetlicy uatrakcyjniały zajęcia plastyczne, podczas których dzieci tworzyły zimowe krajobrazy i abstrakcje. Sporym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia kulinarne oraz sportowe. Dzieci ze Świetlicy Trzcinicy uczestniczyły w wycieczce do kępińskiego kina. Wyjazd sfinansowany został ze środków zebranych podczas kiermaszu świątecznego, który odbył się podczas Spotkania Opłatkowego w Aniołce Pierwszej.

IMGP0675
W trakcie ferii Zespół Szkół w Trzcinicy i Zespół Szkół w Laskach zorganizowały wycieczki tematyczne do kina, teatru, muzeum przyrodniczego oraz na basen. Wyjazdy zostały dofinansowane ze środków Gminy Trzcinica. W Zespole Szkół w Trzcinicy odbyły się zajęcia sportowe. W organizację ferii włączyła się także OSP w Wodzicznej organizując w Domu Ludowym  II Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Trzcinica i Prezesa OSP w Wodzicznej.
Oprócz powyższych zajęć prowadzone były zajęcia biblioteczne w obu bibliotekach. W czasie ferii zimowych w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy i Filii Bibliotecznej w Laskach organizowane były warsztaty artystyczne dla najmłodszych. W programie było między innymi głośne czytanie ulubionych bajek, quizy, kalambury, malowanie zimowych pejzaży, tworzenie papierowych zabawek oraz tematyczne warsztaty plastyczne związane z karnawałem i walentynkami.
Ponadto każdego dnia dzieci mogły  korzystać z Internetu oraz grać w gry planszowe i edukacyjne. Podsumowano także konkurs na najlepszego czytelnika.

28277247_1602446773144082_2662565943632166568_n

IMGP0969 IMGP0972

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Pozar_sam._Mikorzyn_1
Pożar samochodu w Mikorzynie

24 lutego 2018 r. do PSP w Kępnie wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu na drodze w Mikorzynie. Po dotarciu na...

Zamknij