Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Trzcinica: Patrząc na świat inaczej

15 kwietnia 2016 roku w Domu Ludowym w Trzcinicy odbyło się spotkanie artystyczne ph. „Patrząc na świat inaczej”. Wydarzenie to zorganizowane zostało z inicjatywy Stowarzyszenia Wsi Trzcinica „Przyszłość” dla upamiętnienia Światowego Dnia Sztuki.

"Patrząc na świat inaczej" - spotkanie artystyczne  w Trzcinicy"Patrząc na świat inaczej" - spotkanie artystyczne  w Trzcinicy
Podczas rozpoczęcia spotkania Prezes Wsi Trzcinica, Anna Parzonka, powitała wszystkich zaproszonych gości, przedstawicieli stowarzyszeń działających na terenie Gminy Trzcinica oraz oczywiście wszystkie utalentowane osoby zaangażowane w szerzenie twórczości artystycznej w Gminie Trzcinica.
"Patrząc na świat inaczej" - spotkanie artystyczne  w TrzcinicyPo części oficjalnej rozpoczął się koncert poezji śpiewanej w wykonaniu miejscowych artystów – absolwentów Zespołu Szkół w Trzcinicy.
"Patrząc na świat inaczej" - spotkanie artystyczne  w TrzcinicyNastępnie na scenie wystąpił Pan Jacek Klyta, wirtuoz multiinstrumentalista, który swoim recitalem wykonanym wraz z synami zachwycił wszystkich zgromadzonych gości.
"Patrząc na świat inaczej" - spotkanie artystyczne  w TrzcinicyGłównym punktem programu było podziękowanie lokalnym artystom za ich zaangażowanie na rzecz rozwoju życia kulturalnego w Gminie Trzcinica. Każdy z nich otrzymał statuetkę oraz list gratulacyjny z życzeniami dalszych sukcesów artystycznych oraz kreatywności w realizowaniu swoich artystycznych pasji, które wręczyli Prezes Stowarzyszenia Anna Parzonka wraz z Renatą Adamską oraz Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik.
"Patrząc na świat inaczej" - spotkanie artystyczne  w Trzcinicy"Patrząc na świat inaczej" - spotkanie artystyczne  w Trzcinicy"Patrząc na świat inaczej" - spotkanie artystyczne  w Trzcinicy"Patrząc na świat inaczej" - spotkanie artystyczne  w TrzcinicyWszyscy zebrani goście mogli podziwiać wystawę dzieł sztuki lokalnej, na której zaprezentowane zostało rękodzieło artystyczne takie jak wszelkiego rodzaju hafty, biżuteria, elementy dekoracyjne wykonywane za pomocą wikliny papierowej, grawer na szkle, anioły z mas plastycznych, a także obrazy olejne, rzeźby drewniane czy nawet karykatury.
Nie zabrakło również poczęstunku w postaci wiosennych kanapek przygotowanych przez członkinie Stowarzyszenia. Spotkanie trwało do późnych godzin wieczornych w miłej, serdecznej atmosferze. Była to kolejna inicjatywa zrealizowana przez Stowarzyszenie Wsi Trzcinica „Przyszłość”.

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Oferty pracy
PUP Aktualne oferty pracy

Pracownicy poszukiwani za pośrednictwem Powiatowego Urzędu Pracy w Kępnie. Oferty aktualne na dzień 22.04.2016 r. BRANŻA HANDLOWA Zawód SPRZEDAWCA –...

Zamknij