Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Trzcinica: Mistrzostwa w lotach gołębi

W kwietniu rozpoczyna się kolejny sezon lotów gołębi. W bieżącym roku współzawodnictwo lotowe organizowane przez PZHGP Oddział w Wołczynie uatrakcyjnione zostanie o wyłonienie najlepszych hodowców wśród osób zrzeszonych w Sekcji Nr 7 w Laskach, którzy otrzymają pamiątkowe puchary.

Celem każdego hodowcy tych ptaków jest takie ich przygotowanie, aby osiągnęły najlepszy wynik w lotach na odpowiednich dystansach wyprzedzając przy tym inne gołębie. Sprawność lotowa gołębia zależy od zmysłu orientowania się w przestrzeni, instynktownej woli powrotu do gołębnika, jego budowy ciała, jak również warunków środowiskowych (klimatu, żywienia, troskliwości hodowcy) oraz odpowiedniego treningu.

gołębie

Loty odbywają się w dwóch kategoriach, tzw. „gołębie dorosłe” i gołębie młode”. Gołębie dorosłe mogą rywalizować w podkategorii gołębi 1 – rocznych (musza spełniać wtedy wymagania wiekowe) oraz mogą zostać zgłoszone do mistrzostw otwartych,
tzw. OPEN. Łącznie zorganizowanych zostanie 15 lotów, a dystans jednego lotu może wynosić nawet 700 km. Pierwsze loty odbędą się z Leszna, Wolsztyna i Świebodzina. Zakończenie sezonu zaplanowane jest na przełomie września i października.
Jak uzupełnia Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik: dziękuję pasjonatom hodowli gołębi za pomysł zorganizowania Mistrzostw Gminy Trzcinica, będzie to niewątpliwie atrakcja i kolejna impreza, która na stałe wpisze się do kalendarza imprez sportowych.

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
wolontariat
Wolontariat z Klasą

Trwa nabór szkół gimnazjalnych do nowego projektu „WOLONTARIAT Z KLASĄ – program rozwoju aktywności społecznej gimnazjalistów". Zakłada on tworzenie Szkolnych Klubów...

Zamknij