Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Trzcinica: Letni wypoczynek

W Gminie Trzcinica wzorem ubiegłych lat rozpoczęto wypoczynek letni.

DSCN0062 DSCN0064 DSCN0098

W dniach 26 czerwca i 28 czerwca br. uczniowie klas I-VI SP z Zespołu Szkół w Laskach oraz uczniowie klas I-VI SP z Zespołu Szkół w Trzcinicy odwiedzili znajdującą się na obrzeżach Wrocławia tętniącą zdrowym i wesołym życiem Wioskę Indiańską „Pocahontas”. Uczniowie mieli okazję poznać prawdziwego Indianina oraz zagrać z nim na bębenku. Oprócz zwiedzania tipi żądni wrażeń uczniowie mieli m.in. okazję strzelania z prawdziwego łuku do tarczy, sprawdzić swoje siły w próbie przejścia przez Indiański Tor Przeszkód, zdobyć podstawową wiedzę z zakresu roślin i zwierząt oraz uczestniczyć w szeregu zabaw sprawnościowych. Wrażeniom nie było końca. Przewodnicy barwnie opowiadali, a dzieci miały okazję poznać zwyczaje i życie w indiańskiej osadzie.  Nie zabrakło indiańskich tańców i okrzyków. Po każdej zabawie uczniowie  otrzymywali pieczątki, na znak zdobytej sprawności. W obu wycieczkach udział wzięło 143 uczniów, a całość kosztów sfinansowała Gmina Trzcinica.
25 czerwca 41 osób z terenu Gminy Trzcinica wyjechało na 15 dniowy turnus do Wielenia na Pojezierzu Leszczyńskim. Dla 20 dzieci wypoczynek zorganizowany był w ramach Gminnego Programu Profilaktycznego. W ramach wyjazdu zaplanowano wiele atrakcji takich jak: turystyka rowerowa, kajakowa, zajęcia tematyczne  i inne. Turnus potrwa do 9 lipca.
    Obecnie trwa także wypoczynek dla 3 dzieci z terenu Gminy Trzcinica, finansowany w oparciu o środki Wielkopolskiego Kuratora Oświaty w Poznaniu. Odbędzie się on w Ośrodku Szkoleniowo-Sportowym w Sierakowie w terminie 11 lipca do 24 lipca. W ramach projektu „W rodzinie siła” zorganizowany został wyjazd na 10 dni dla 13 dzieci.
    Obecnie odbywają się również wakacyjne dyżury przedszkoli – w miesiącu lipcu dyżur pełni Przedszkole Samorządowe w Laskach, natomiast w sierpniu – w Trzcinicy.

DSCN0180 DSCN0183 IMG_20170628_133359 IMG_20170628_152043

Reklama:

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
20170610_113317
Trzcinica: Sukcesy sportowe Michała Głowika

Podsumowanie przedwakacyjnych wyścigów rowerowych Michała Głowika. Pierwszym tegorocznym wyścigiem, w którym brał udział Michał Głowik mieszkaniec gminy Trzcinica i zawodnik...

Zamknij